Bábkarská Bystrica Tour 2018
Muzeum loutkářských kultur FB Večerníček

Muzeum vydává publikaci Pohádkový život rodiny Lamkových

V úterý 3. července proběhne v rámci 67. ročníku festivalu Loutkářská Chrudim slavnostní křest publikace Pohádkový život rodiny Lamkových.

Celý článek >

DER 2018

Kam za zážitky? Jednoznačně na Cestu do středu Země!

Zdá se, že výraznou tendencí prosazující se v řadě letošních festivalových „loutkářských“ inscenací je uplatnění filmu a filmové poetiky na divadle.

Celý článek >

DER 2018

Recenze: Vítr vane pouští…

Pondělní dopolední představení Stálého větru francouzských Mravenců v lucerně (Cie Des Fourmis dans la Lanterne) bylo zajímavé z více důvodů než jen proto, jaké to bylo divadlo.

Celý článek >

DER 2018

Rozhovor: Něco říkat beze slov

Společnost La Mue/tte, která vznikla roku 2014, odehraje v DRAKu Šílené – inscenaci o jedné pohnuté kapitole argentinských dějin.

Celý článek >

DER 2018

Sama v obležení zvuků

Na cinkání duší a rachocení vzpomínek zve inscenace Šepoty, v níž se představí její hlavní tvůrkyně Nicole Mossouxová.

Celý článek >

DER 2018

Recenze: O včelách jen dobře…

Autorská inscenace Medová královna, kterou v Divadle Drak společně připravila dvojice hostujících tvůrců – dramaturgyně od „Klicperů“ Marie Nováková a Radek Beran z Buchet a loutek – je vlastně takovou moderní variací pohádkového příběhu se vším, co k němu nezbytně patří.

Celý článek >

DER 2018

Recenze: Řád v neřádu

Přiznám se, že se mi do psaní o Faustovi dvakrát nechce.

Celý článek >

DER 2018

Recenze: Kde vítězí svět plný barevné fantazie

O tom, jak se divadlo a film mohou vzájemně inspirativně prolínat, se mohli přesvědčit diváci inscenace Cvak, která se odehrává v útrobách miniaturního karavanu, s nímž před Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla přicestovali dva francouzští loutkáři souboru Cie Des Fourmis dans la Lanterne (Mravenci v lucerně).

Celý článek >

DER 2018

Chcete se intimně setkat s Petrem Matáskem? Přijďte na výstavu do DRAKu!

Nonperfektně vod Matasa je výstava, na niž se zájemci o vystavování hlásili sami.

Celý článek >

DER 2018

Rozhovor: Premiéra v DRAKu vypráví příběh o Faustovi a pomíjivosti divadla

273 repríz. Tolika představení se dočkal loutkový Johanes doktor Faust, když ho v Draku hrál Matěj Kopecký. Šedesáté výročí založení divadla se režisér Jakub Vašíček rozhodl uctít novým Faustem, který má v sobotu 23. 6. premiéru.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Bábkarská Bystrica Tour 2018

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.