Loutkar.online
Poslední matador

KOUZLO FINSKÉ LOUTKOVÉ ANIMACE V PODÁNÍ KATARIINY LILLQVIST

Ochočený čáp, jurodivá světice, továrna na boty či legenda o mrtvém vojákovi – to je pelmel krátkých loutkových snímků, které mají společné především jedno: uznávanou finskou režisérku loutkových filmů Katariinu Lillqvist. Retrospektivní přehlídka její tvorby je připravena v rámci letošního programu Mezinárodního festivalu krátkých filmů BRNO16.

Celý článek >

Drak Klinika

Čtvrtým rokem zavítal do Divadla Drak Projekt „Klinika“

I v tomto roce se opět stalo Divadlo Drak na sedm dnů klinickým pracovištěm, kde se v reálu spojuje školní výuka s divadelní praxí.

Celý článek >

Den animace

Den animace letos bude

Občanské sdružení animovaného filmu z.s., pořadatel festivalu Anifilm, chystá po roční pauze opět oblíbenou jednodenní akci s názvem Den animace. Konat se bude ve středu 20. října v pražském kině Bio Oko.

Celý článek >

Divadlo DRAK, Šípková Růženka

Divadlo Drak zazářilo na mezinárodních festivalech a přivezlo si několik ocenění

Inscenace Divadla Drak Šípková Růženka zabodovala v průběhu září na třech mezinárodních divadelních festivalech.

Celý článek >

NDL Babička červené karkulky

V Naivním divadle se usídlili vlci! Vrcholí zkoušení Červené Karkulky

Vlci se po mnoha letech vrací do českých lesů a jejich soužití s lidmi se tím opět stává aktuální. A tak není divu, že se tématu chopilo, samozřejmě v pohádkovém duchu, také Naivní divadlo Liberec. V těchto dnech zde vrcholí zkoušení nové inscenace Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny!

Celý článek >

minor Zachraňte č. 6

Minor bude zachraňovat roboty

Divadlo Minor uvede v sobotu 2. října od 18:00 premiéru inscenace Zachraňte číslo 6!. Za „záchrannou akcí“ stojí tvůrčí tandem z Divadla Na Zábradlí Petr Erbes a Boris Jedinák. Na jevišti se představí mladá herecká posila Minoru – Michal Bednář, Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Matěj Šíma a Ivo Sedláček. Poslední jmenovaný – mj. člen kapely Fekete Seretlek – je i autorem hudby k inscenaci.

Celý článek >

DRAK R.U.R.

V Labyrintu Divadla Drak se otevře nová interaktivní rodinná výstava Továrna na utopii

Čapkovský rok vyvrcholí v Divadle Drak na podzim rodinnou interaktivní výstavou s názvem Továrna na utopii. Výstava věnovaná utopickým motivům v díle Karla Čapka volně navazuje na autorskou inscenaci R.U.R 2.0, která vznikla u příležitosti stoletého výročí uvedení legendárního Čapkova dramatu R.U.R. právě v Hradci Králové.

Celý článek >

Ronja Radost pozvánka

Ronja v Radosti

Divadlo Radost uvádí zbrusu novou inscenaci Ronja, dcera loupežníka od švédské autorky dětských knih Astrid Lindgrenové, hra je určena dětem od 8 let. Na své si přijdou milovníci severských příběhů.

Celý článek >

Buchty a loutky logo

Loutkové výjevy se loučí s pasáží U Stýblů a nová premiéra Buchet a loutek

Originální oživlé loutkové výjevy se po měsíčním hostování na Václavském náměstí v Pasáži u Stýblů rozloučí společně se svými autory komentovanou dernisáží nad šálkem kávy.

Naposledy budou společně vystaveny ve Studiu Švandova divadla v sobotu 2.10., kde budou předány do rukou šťastných dražitelů veřejné aukce.

Celý článek >

Logo

Šípková Růženka Divadla Drak míří na festivaly do Chorvatského Záhřebu a Srbské Subotice

Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech. První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v chorvatském Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.