Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Čistá radost

Tým Naivního divadla Liberec už v minulosti prokázal, že inscenace pro ty nejmenší, tedy děti od dvou let, je jeho silnou stránkou. Nová inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! měla proto laťku nastavenou poměrně vysoko.

Celý článek >

Časopis Loutkář vás vidí

Magické osmičky

Osudové osmičky u Švestkového dvora v Malovicích aneb již 22. ročník mezinárodního site specific projektu Divadla Continuo s názvem Osm.

Celý článek >

Z lásky k Praze

Gene Deitch: Z lásky k Praze

Autobiografická kniha amerického režiséra, kreslíře a animátora Genea Deitche Z lásky k Praze není sama o sobě novinkou.

Celý článek >

Romské pohádky, Krutý krtek

Ať se děje po právu

V pořadí druhou inscenací, která vznikla pod hlavičkou společensky užitečného divadla nazvaného Krutý krtek, jsou Romské pohádky – pětice příběhů podle vyprávění, která v romských osadách zaznamenala zakladatelka české romistiky Milena Hübschmannová.

Celý článek >

DER 2018

RAT naději neslibuje

Včera, 27. června 2018, uplynulo 68 let od chvíle, kdy byla před rozbřeskem popravena Milada Horáková.

Celý článek >

DER 2018

Vítr vane pouští…

Pondělní dopolední představení Stálého větru francouzských Mravenců v lucerně (Cie Des Fourmis dans la Lanterne) bylo zajímavé z více důvodů než jen proto, jaké to bylo divadlo.

Celý článek >

DER 2018

O včelách jen dobře…

Autorská inscenace Medová královna, kterou v Divadle Drak společně připravila dvojice hostujících tvůrců – dramaturgyně od „Klicperů“ Marie Nováková a Radek Beran z Buchet a loutek – je vlastně takovou moderní variací pohádkového příběhu se vším, co k němu nezbytně patří.

Celý článek >

DER 2018

Řád v neřádu

Přiznám se, že se mi do psaní o Faustovi dvakrát nechce.

Celý článek >

DER 2018

Kde vítězí svět plný barevné fantazie

O tom, jak se divadlo a film mohou vzájemně inspirativně prolínat, se mohli přesvědčit diváci inscenace Cvak, která se odehrává v útrobách miniaturního karavanu, s nímž před Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla přicestovali dva francouzští loutkáři souboru Cie Des Fourmis dans la Lanterne (Mravenci v lucerně).

Celý článek >

Loutkář 1-2018

Thunder. Enter Jakub Maksymov a kolektiv.

Je to skoro dva roky, co měla premiéru inscenace Tisíc tuctů režiséra Jakuba Maksymova, studenta Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, která byla velmi pozitivně přijata širší loutkářskou veřejností.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.