Stín kapradiny, Divadlo Lampion

Co skrývá les?

Divadlo Lampion pod uměleckým vedením Lucie Radimerské utěšeně prosperuje (aspoň navenek se zdá, že se ho zatím nedotkly žádné změny v souvislosti se zářijovou, poměrně kontroverzní výměnou vedení Městského divadla Kladno, kam Lampion administrativně spadá), a hlavně plní své sliby, že rozšíří repertoár divadla o inscenace pro dospívající a dospělé.

Celý článek >

Pozor, Zorro! Divadlo Alfa

Latinská Amerika z Plzně (pojede do Japonska)

Je to čtrnáct let od premiéry kultovní inscenace Divadla Alfa Tři mušketýři, která sklidila všechny hlavní divadelní ceny v Česku a posléze s nebývalým úspěchem procestovala svět.

Celý článek >

Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Čistá radost

Tým Naivního divadla Liberec už v minulosti prokázal, že inscenace pro ty nejmenší, tedy děti od dvou let, je jeho silnou stránkou. Nová inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! měla proto laťku nastavenou poměrně vysoko.

Celý článek >

Časopis Loutkář vás vidí

Magické osmičky

Osudové osmičky u Švestkového dvora v Malovicích aneb již 22. ročník mezinárodního site specific projektu Divadla Continuo s názvem Osm.

Celý článek >

Z lásky k Praze

Gene Deitch: Z lásky k Praze

Autobiografická kniha amerického režiséra, kreslíře a animátora Genea Deitche Z lásky k Praze není sama o sobě novinkou.

Celý článek >

Romské pohádky, Krutý krtek

Ať se děje po právu

V pořadí druhou inscenací, která vznikla pod hlavičkou společensky užitečného divadla nazvaného Krutý krtek, jsou Romské pohádky – pětice příběhů podle vyprávění, která v romských osadách zaznamenala zakladatelka české romistiky Milena Hübschmannová.

Celý článek >

DER 2018

RAT naději neslibuje

Včera, 27. června 2018, uplynulo 68 let od chvíle, kdy byla před rozbřeskem popravena Milada Horáková.

Celý článek >

DER 2018

Vítr vane pouští…

Pondělní dopolední představení Stálého větru francouzských Mravenců v lucerně (Cie Des Fourmis dans la Lanterne) bylo zajímavé z více důvodů než jen proto, jaké to bylo divadlo.

Celý článek >

DER 2018

O včelách jen dobře…

Autorská inscenace Medová královna, kterou v Divadle Drak společně připravila dvojice hostujících tvůrců – dramaturgyně od „Klicperů“ Marie Nováková a Radek Beran z Buchet a loutek – je vlastně takovou moderní variací pohádkového příběhu se vším, co k němu nezbytně patří.

Celý článek >

DER 2018

Řád v neřádu

Přiznám se, že se mi do psaní o Faustovi dvakrát nechce.

Celý článek >

Starší články >
Výběrové řízení na ředitele Naivního divadla Liberec

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.