Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu
Loutkář 1-2018

Thunder. Enter Jakub Maksymov a kolektiv.

Je to skoro dva roky, co měla premiéru inscenace Tisíc tuctů režiséra Jakuba Maksymova, studenta Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, která byla velmi pozitivně přijata širší loutkářskou veřejností.

Celý článek >

Loutkář 1-2018

Vydařená aktualizace tradičního námětu

Pohádka iOtesánek je teprve druhou inscenací v repertoáru Divadla b. Její tvůrci Radek Beran a René Krupanský rozhodně nezapřou svou dlouholetou zkušenost ze souboru Buchty a loutky, přesto je však iOtesánek svébytným jevištním tvarem.

Celý článek >

Props

Rekvizita ve zkratce

Rekvizita-loutka-objekt-věc. Terminologie a teorie. Veltruský.

Celý článek >

Medová královna_DRAK

Včela a čas

Londýnské Národní divadlo sídlící v rozlehlém brutalistickém komplexu na jižním nábřeží Temže má dlouhodobou snahu vstupovat do městského prostoru a nějakým způsobem ho obohacovat.

Celý článek >

Jsou místa oblíbená tmou... NDL

Půvab černobílé medúzy

Novinka libereckého Naivního divadla s předlouhým a těžko zapamatovatelným názvem Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých se vymyká standardnímu repertoáru divadla určeného primárně pro děti.

Celý článek >

Přísámbůh!, Jihočeské divadlo

Nedůvěra v sílu loutky

Přisámbůh! v Jihočeském divadle

Celý článek >

Malý princ - Národní divadlo

Velmi malý princ

To, že Antoine de Saint-Exupéry zemřel již velmi dávno, ačkoli jeho dílo žije dál, se v letošním roce rozhodla divákům připomenout celá řada divadel a ani pražské Národní divadlo nechtělo zůstat stranou.

Celý článek >

Loď, Continuo, banner

Na palubě světa

Divadlo Continuo připravilo letos již 20. mezinárodní letní projekt, na kterém se v režii uměleckého vedoucího Pavla Štourače podílela dvacítka studentů zahraničních uměleckých škol z osmi evropských zemí.

Celý článek >

Karel IV. - táta vlasto, Malé divadlo

Fantazie a vize malého Karla

K 700. výročí narození Karla IV. připravilo českobudějovické Malé divadlo inscenaci Karel – táta vlasti určenou dětem od osmi let.

Celý článek >

Lékařem proti své vůli - Divadlo Alfa

Lékařem (bez loutek) proti své vůli?

Zvolený titul Molièrem sice oblíbené, ale v kontextu jeho tvorby nikterak výjimečné hry Lékařem proti své vůli vzbuzuje v plzeňské Alfě dramaturgickou volbou i provedením řadu otázek i očekávání.

Celý článek >

Starší články >
Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby 2018

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.