Co skrývá les?

Divadlo Lampion pod uměleckým vedením Lucie Radimerské utěšeně prosperuje (aspoň navenek se zdá, že se ho zatím nedotkly žádné změny v souvislosti se zářijovou, poměrně kontroverzní výměnou vedení Městského divadla Kladno, kam Lampion administrativně spadá), a hlavně plní své sliby, že rozšíří repertoár divadla o inscenace pro dospívající a dospělé. Takovým příspěvkem je premiéra inscenace Stín kapradiny podle stejnojmenné novely Josefa Čapka.

Celý článek >

Latinská Amerika z Plzně (pojede do Japonska)

Je to čtrnáct let od premiéry kultovní inscenace Divadla Alfa Tři mušketýři, která sklidila všechny hlavní divadelní ceny v Česku a posléze s nebývalým úspěchem procestovala svět. Tři mušketýři jsou stále na repertoáru divadla a stali se jakousi nedosažitelnou metou, s níž je poměřována každá další premiéra režiséra Tomáše Dvořáka. Tou poslední je inscenace Pozor, Zorro! v plzeňské Alfě, která v létě vyrazí prověřit své kvality i na turné po Japonsku.

Celý článek >

Kam kráčíš, Radosti?

Tento rok se nesl ve znamení mnoha významných jubileí a oslav nejen na poli loutkového divadla. Ale i tady bylo co slavit a připomínat si!

Celý článek >

Tak ještě aspoň jednou tolik!

V letošní sezóně oslavilo Jihočeské divadlo sté výročí a jeho čtvrtá scéna, Malé divadlo, taktéž úctyhodných sedmdesát let.

Celý článek >

Jongo mamulengo

Tradice a současnost v divadle pro děti: proces tvorby Jongo Mamulengo

Mamulengo lze obecně definovat jako specifickou formu loutkového divadla, která se hraje převážně v regionu Zona da Mata ve státě Pernambuco na severovýchodě Brazílie.

Celý článek >

O podstatě loutkového divadla

Letošní jubilant Emil Havlík (nar. 1927), bytostný loutkář a přesvědčený obhájce iluzivního divadla, nám laskavě poskytl svou starší studii. (red)

Celý článek >

Pavel Vašíček

Co sledoval tajný agent Kašpárek aneb Heslo Vašíček

Poznal mě!

Celý článek >

Agata Kucińska

MLADÁ KREV LOUTKOVÉHO DIVADLA

V polském i slovenském loutkovém divadle se dnes pohybuje několik mladých talentovaných tvůrců, jež určitě stojí za to, aby jejich jméno bylo v obecném povědomí. S jejich prací se můžeme setkat i u nás.

Celý článek >

Madama Butterfly - Met

Bunraku Butterfly Boy

Představte si práci, mezi jejíž výhody patří poslouchat 100 skvělých hudebníků, kteří společně vytvářejí opulentní a romantický oceán hudby.

Celý článek >

Neville Tranter

Dva přístupy k práci s objektem ze dvou kulturních kontextů

V letním semestru se na pražské Katedře alternativního a loutkového divadla uskutečnily dva workshopy, které se zaměřily na práci s loutkami a objekty. Oba přinesly inspirativní výsledky, ačkoli styl práce a metodika výuky snad nemohly být odlišnější.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.