Jižní spojka / Čechomoří v DISKU
Alfred ve dvoře, Nebezpečné divadlo, El Kapitán

Petardy a loutky z jídla

Nebezpečné divadlo je uskupení výtvarníka Františka Antonína Skály, Václava Krčála, Mikuláše Adamovského a Václava Maška, které je možné spatřit jen velmi zřídka.

Celý článek >

Loutkář 2018-4

Erik 2018

V poslední den Přeletu a po posledním představení došlo již tradičně na sčítání anketních hlasů a vyhlášení ceny Českého střediska UNIMA Erik (uděluje se od roku 1997).

Celý článek >

Tereza Černá a Jan Dvořák Malá

Víla divadelních vod

Inscenace Malá volně přebírá motivy Andersenovy pohádky o mořské víle. Tereza Černá a Jan Dvořák (Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU) vytváří autorský divadelní tvar jehož poetika pracuje s minimalismem a jemnou animací.

Celý článek >

Divadlo Polárka 1000+1 Noc

DOMÁCÍ PŘEDMĚTY V HLAVNÍ ROLI

Sobotní odpoledne 4. ročníku VILOmenin ve VILE Štvanice se proměnilo v nadupaný ORIENTální mejdan Divadla Polárka z Brna. Inscenace Pohádky 1000+1 noci, která měla premiéru 7. října 2017, rozproudila a pohltila nejen děti, ale svou propracovaností i jejich rodiče.

Celý článek >

Divadlo Rozmanitostí O Plaváčkovi

O Plaváčkovi trochu jinak

Adaptaci klasické Erbenovy pohádky Tři zlaté vlasy děda Vševěda pod názvem O Plaváčkovi předvedlo hostující Divadlo Rozmanitostí Most v rámci festivalu VILOmeniny ve VILE Štvanice poněkud netradičním a rozmanitým způsobem.

Celý článek >

Studio Damúza Prokletí rodu Gordonů

Dokážete zjistit, kdo je vrah?

„Ano, vážení diváci, toto představení je interaktivní!“ Ozve se po několika minutách představení Prokletí rodu Gordonů, nové inscenace Studia DAMÚZA, která měla 4. listopadu premiéru v rámci festivalu Nekropolis v pražském Paláci Akropolis.

Celý článek >

Studio Damúza Otěstánek

Otěstánek aneb příběh nejen o těstu

Typický Erbenův pohádkový příběh o Otesánkovi, který slupl mamku s taťkou, upravilo Studio Damúza poněkud netradičním způsobem, a to na hru o těstu a s těstem.

Celý článek >

LA MUE/TTE Jeden v druhom

Unisex v květinovém obalu

Inscenaci Jeden v druhom mohli diváci zhlédnout v rámci 2. impulzu festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018.

Celý článek >

FIGURENTHEATER WILDE&VOGEL, GRUPA COINCIDENTIA Fáza Rem Fáza

Polsko-německé poruchy spánku

Inscenace s názvem Fáze REM Fáze Wilde&Vogel a Grupa Coincidentia byla součástí druhého impulzu Bábkarské Bystrice TOUR 2018.

Celý článek >

Nové divadlo Nitra Ana Franková

Nový pohľad na Annu Frankovú

Druhý impulz Bábkarskej Bystrice odštartovala s veľkým diváckym úspechom inscenácia Anna Franková.

Celý článek >

Starší články >
Festival Amplion 2019

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.