Ine Carlo Jacqueline Ubben Hier, Here, Tady

Hier, Here, Tady – Probouzení osvobozených loutek. Kdo kým manipuluje?

Přines, drž, drž se, vytáhni, dívej se, zmapuj, vyhodnoť, poslouchej, povídej, nepovídej, přemísti se, umísti, hledej, vnímej, buď…

Celý článek >

Časopis Loutkář vás vidí

Ich duša spievala…

Vzpomínka Anny Ivákové na otce – loutkáře Milana Iváka.

Celý článek >

Tim Spooner The Telescope

Óda na křehkost

Inscenace The Telescope britského tvůrce Tima Spoonera po obsahové stránce vlastně ničím nepřekvapí. Vše podstatné se totiž dozvíme z krátké anotace, kterou autor zároveň celé představení uvádí. Je to jednoduchý námět, avšak důsledně naplněný.

Celý článek >

Alfred ve dvoře, Nebezpečné divadlo, El Kapitán

Petardy a loutky z jídla

Nebezpečné divadlo je uskupení výtvarníka Františka Antonína Skály, Václava Krčála, Mikuláše Adamovského a Václava Maška, které je možné spatřit jen velmi zřídka.

Celý článek >

Loutkář 2018-4

Erik 2018

V poslední den Přeletu a po posledním představení došlo již tradičně na sčítání anketních hlasů a vyhlášení ceny Českého střediska UNIMA Erik (uděluje se od roku 1997).

Celý článek >

Tereza Černá a Jan Dvořák Malá

Víla divadelních vod

Inscenace Malá volně přebírá motivy Andersenovy pohádky o mořské víle. Tereza Černá a Jan Dvořák (Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU) vytváří autorský divadelní tvar jehož poetika pracuje s minimalismem a jemnou animací.

Celý článek >

Divadlo Polárka 1000+1 Noc

DOMÁCÍ PŘEDMĚTY V HLAVNÍ ROLI

Sobotní odpoledne 4. ročníku VILOmenin ve VILE Štvanice se proměnilo v nadupaný ORIENTální mejdan Divadla Polárka z Brna. Inscenace Pohádky 1000+1 noci, která měla premiéru 7. října 2017, rozproudila a pohltila nejen děti, ale svou propracovaností i jejich rodiče.

Celý článek >

Divadlo Rozmanitostí O Plaváčkovi

O Plaváčkovi trochu jinak

Adaptaci klasické Erbenovy pohádky Tři zlaté vlasy děda Vševěda pod názvem O Plaváčkovi předvedlo hostující Divadlo Rozmanitostí Most v rámci festivalu VILOmeniny ve VILE Štvanice poněkud netradičním a rozmanitým způsobem.

Celý článek >

Studio Damúza Prokletí rodu Gordonů

Dokážete zjistit, kdo je vrah?

„Ano, vážení diváci, toto představení je interaktivní!“ Ozve se po několika minutách představení Prokletí rodu Gordonů, nové inscenace Studia DAMÚZA, která měla 4. listopadu premiéru v rámci festivalu Nekropolis v pražském Paláci Akropolis.

Celý článek >

Studio Damúza Otěstánek

Otěstánek aneb příběh nejen o těstu

Typický Erbenův pohádkový příběh o Otesánkovi, který slupl mamku s taťkou, upravilo Studio Damúza poněkud netradičním způsobem, a to na hru o těstu a s těstem.

Celý článek >

Starší články >
ARTýden = 7 dní s uměním

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.