Zmrzlé písně

Záhřebský 51. PIF vsadil na loutku

Záhřebský mezinárodní festival loutkových divadel PIF, který loni oslavil své půlstoleté jubileum (první ročník se konal v roce 1968) se od svých počátků výrazně proměnil.

Celý článek >

O bránkovi, který spadl z nebe - NDL

Beránek v Zemi vycházejícího slunce

Zpráva o cestě do Japonska (18.2.-25.2.2018)

Celý článek >

Sejkory a meotary

V krkonošském podhůří, na půl cesty mezi Jilemnicí a Rokytnicí nad Jizerou se od meandru Jizery do příkrého srázu šplhá obec Poniklá, kterou mezi ochotníky proslavil zejména její dlouholetý starosta Tomáš Hájek.

Celý článek >

Kanguru Malajsie

Kanguru – humanitární mise UNIMA

Během letošního ročníku libereckého festivalu Mateřinka byl do programu zařazen i přibližně dvouhodinový diskusní panel věnovaný třem osobnostem evropského loutkového divadla, které se zabývají prací pro děti.

Celý článek >

Mikrle, Kolegium hraběte Šporka, Jaroměř: Šlépjej

Hradecký osvědčený recept, ale bez výraznějších kulinářských překvapení

Hradecká loutkářská a dětská divadelní přehlídka – DIVadelní SEtkání v Hradci Králové jako postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna má už léta dobrý zvuk – ať už jde o vyrovnanou úroveň zúčastněných souborů, ale i organizaci a zázemí pro hrající soubory či další účastníky přehlídky.

Celý článek >

Civarámo 2+3, ZUŠ, Veselí nad Moravou: Krásná Pindaba

Loutka v Brně

Loutka v Brně byla prvním ročníkem krajské loutkářské přehlídky v jihomoravském kraji.

Celý článek >

Divadelní společnost Kordula, Liberec: Nevěsta bílého medvěda,

Hodnoceni přehlídky v Lounech

Na krajskou přehlídku v Lounech se přihlásilo 5 souborů, Spolek loutkářů v Lounech, Spojáček Liberec, LS Klubíčko Cvikov, Želvička Teplice a DS Kordula Liberec.

Celý článek >

Ivo Mičkal

42. festival pražských a středočeských amatérských loutkářů

V pátek 24. března jsme vcházeli do divadla Karla Hackera v Kobylisích zároveň s basou a skupinou mladých lidí, kteří pak zpívali a hráli všem příchozím české a moravské písničky. Tímto bylo svižně odstartováno třídenní setkání amatérských loutkářů.

Celý článek >

LS Nitka Písek: Lovci mamutů, ohně a života

Skupovy Strakonice po dvaapadesáté

Ve dnech 23.-25. března 2017 se konal 52. ročník přehlídky Skupovy Strakonice.

Celý článek >

Vozichet Jablonec n. N., R. Hancvencl: Robinson

Turnovský drahokam začal maraton loutkářských přehlídek

V letošním roce se Turnovský drahokam, regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, konala už po dvacáté sedmé.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.