Spectaculo interesse
Mikrle, Kolegium hraběte Šporka, Jaroměř: Šlépjej

Hradecký osvědčený recept, ale bez výraznějších kulinářských překvapení

Hradecká loutkářská a dětská divadelní přehlídka – DIVadelní SEtkání v Hradci Králové jako postupové kolo celostátní přehlídky Loutkářská Chrudim a přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů Dětská scéna má už léta dobrý zvuk – ať už jde o vyrovnanou úroveň zúčastněných souborů, ale i organizaci a zázemí pro hrající soubory či další účastníky přehlídky.

Celý článek >

Civarámo 2+3, ZUŠ, Veselí nad Moravou: Krásná Pindaba

Loutka v Brně

Loutka v Brně byla prvním ročníkem krajské loutkářské přehlídky v jihomoravském kraji.

Celý článek >

Divadelní společnost Kordula, Liberec: Nevěsta bílého medvěda,

Hodnoceni přehlídky v Lounech

Na krajskou přehlídku v Lounech se přihlásilo 5 souborů, Spolek loutkářů v Lounech, Spojáček Liberec, LS Klubíčko Cvikov, Želvička Teplice a DS Kordula Liberec.

Celý článek >

Ivo Mičkal

42. festival pražských a středočeských amatérských loutkářů

V pátek 24. března jsme vcházeli do divadla Karla Hackera v Kobylisích zároveň s basou a skupinou mladých lidí, kteří pak zpívali a hráli všem příchozím české a moravské písničky. Tímto bylo svižně odstartováno třídenní setkání amatérských loutkářů.

Celý článek >

LS Nitka Písek: Lovci mamutů, ohně a života

Skupovy Strakonice po dvaapadesáté

Ve dnech 23.-25. března 2017 se konal 52. ročník přehlídky Skupovy Strakonice.

Celý článek >

Vozichet Jablonec n. N., R. Hancvencl: Robinson

Turnovský drahokam začal maraton loutkářských přehlídek

V letošním roce se Turnovský drahokam, regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, konala už po dvacáté sedmé.

Celý článek >

20. ročník festivalu Bábkarská Bystrica

Banskobystrické impulzy podruhé

Pořadatelé mezinárodního loutkářského festivalu Bábkarská Bystrica vyřešili už podruhé problém, který trápí většinu jejich kolegů.

Celý článek >

Workshop Agnes Limbos

V Turíně za divadlem objektů

PIP (Production Incanti Project) je každoročně se konající intenzivní mezinárodní workshop, který vrcholí prezentací výsledků in-progress v rámci programu festivalu loutkového divadla Incanti v severoitalském Turíně.

Celý článek >

Neposlušná kůzlátka - Buchty a loutky

Mise českých loutkářů v Lyonu

Lyon není na loutkářské mapě rozhodně bílým místem. Kromě toho, že se zde před více jak 200 lety zrodila figura Guignola, existuje zde už dlouhou řadu let významné muzeum, které se – kromě historie tohoto populárního komediálního typu – věnuje i historii světového loutkového divadla.

Celý článek >

Jak chodil Kuba za Markytou NDL

18. mezinárodní loutkový festival v Dolní Poustevně

O víkendu 23. – 25. 9., ve velmi příjemných podzimních dnech, se v příhraničním městě na severu Čech konal již 18. mezinárodní loutkový festival.

Celý článek >

Starší články >
Přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.