Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu
Vozichet – Ruda Hancvencl Malý, hubený a jednooký Loutkářská Chrudim 2019

Marionety snadno a rychle

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: Malý, hubený a jednooký (Vozichet – Ruda Hancvencl, Jablonec nad Nisou). Rozhovor: Barbora Jurašková.

Celý článek >

Mízou do dřeva, Hradech Králové Kdyby se ztratili Loutkářská Chrudim 2019

Kdyby byla papírová basa

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: Kdyby se ztratili… (Mízou do dřeva, Hradech Králové). Rozhovor: Barbora Jurašková.

Celý článek >

Rámus, Plzeň D + Š + B 2019 Loutkářská Chrudim 2019

Kdo jsou ti tři?

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: D + Š + B 2019 (Rámus, Plzeň). Rozhovor: Sára Kordová

Celý článek >

Spolek loutek LOUTKINO Brno Rybář a velryba Loutkářská Chrudim 2019

Nechtěli jsme dělat žádnou řachandu

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: Rybář a velryba (Spolek loutek LOUTKINO Brno). Rozhovor: Magda Zicháčková

Celý článek >

Loutková scéna Radost Strakonice Deidre Loutkářská Chrudim 2019

Keltský minimalismus

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: porotou oceněná inscenace Deidre (Loutková scéna Radost Strakonice). Rozhovor: Ema Šlechtová

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

HAPPENING (nejen jako) VZPOURA PROTI STERILITĚ

Rozhovor s Matijou Solcem.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Sme zo zemegule? Alebo odkiaľ pochádzame?

Já, ty a to je tanečná inscenácia pre batoľatá od desiatich mesiacov do troch rokov. Spolu s autorkou konceptu a režisérkou Karolínou Křížkovou sme sa porozprávali o vzniku inscenácie, s akými materiálmi pracuje a čo ju fascinuje na tejto vekovej kategórii.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Dobrodružství na trase Liberec–Dakar

Liberecký dramatik Tomáš Syrovátka přišel s nápadem volně navázat na úspěšnou Pohádku o Raškovi, kterou s Martinem Tichým v Naivním divadle připravil již před deseti lety. Opět se vrátil ke sportu a regionálnímu tématu se světovým přesahem, a tak vznikla hravá Pohádka o Liazce, o které nám víc prozradil dramaturg Naivního divadla Vítek Peřina.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Nechávám objekty mluvit mlčky

O tom, co dokážeme odečíst z věcí každodenní potřeby. Vtiskujeme do nich svou minulost, přítomnost i budoucnost. A věci nám pak mohou vyprávět. Katalánský umělec Xavier Bobés skrze ně sdílí své i naše vlastní příběhy.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Takové normální autistické divadlo…

Mimoň je malý chlapec, který žije spokojeně ve svém vlastním světě na vzdálené planetě Mimo. Ta se ale jednoho dne začne přehřívat, a tak se hrdina musí vydat na cestu vesmírem, na níž ho čeká celá řada dobrodružství. To je zápletka autorské inscenace Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského, která nabízí netradiční pohled na svět dítěte trpícího Aspergerovým syndromem. O tom, jak vznikala, nám více prozradil právě režisér Jakub Vašíček.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.