Loutkar.online
Přelet 31. ročník

PŘELET NAD LOUTKÁŘSKÝM HNÍZDEM 2021 (3)

Zpravodajství z nedělního programu přehlídky loutkového divadla píše Alexandra Ratajová.

Celý článek >

Přelet 31. ročník

PŘELET NAD LOUTKÁŘSKÝM HNÍZDEM 2021 (2)

Zpravodajství ze sobotního programu přehlídky loutkového divadla píše Alexandra Ratajová.

Celý článek >

Přelet 31. ročník

PŘELET NAD LOUTKÁŘSKÝM HNÍZDEM 2021

Zpravodajství z pátečního programu přehlídky loutkového divadla píše Barbora Sedláková.

Celý článek >

5. DEN LOUTKÁŘSKÉ CHRUDIMI – POSLEDNÍ VEČER

Předposlední den festivalu jsme měli možnost vidět pouze jedno soutěžní představení Rýžování (Nově přejmenované na Přesýpání) od Hany Voříškové z Chocně. Osmnáct minut autorské poezie nás symbolicky provedlo přesypem písku v hodinách života v jemném podání autorky a hlavní protagonistky.

Celý článek >

4. den Loutkářské Chrudimi ve znamení rajské omáčky

Nedělní den nám přinesl hned několik příležitostí se pořádně zasmát. V hlavním programu jsme měli možnost vidět inscenaci Kramářská píseň: O starých dívkách v podání Aleny Štěpánovské, členky souboru Vozichet z Jablonce nad Nisou. Přestavení se neslo v atmosféře nadsázky nad osamělostí v životě a hlavní protagonistka diváky nejednou rozesmála.

Celý článek >

3. DEN LOUTKÁŘSKÉ CHRUDIMI KONEČNĚ BEZ DEŠTĚ

Během sobotního dne už vládne trochu letnější atmosféra. Na cestu na představení Nepravá tvář, ve spolkovém domě nám dokonce svítilo sluníčko. S inscenací na Chrudim přijel soubor Úplně nahé divadlo z Veselé nad Moravou. Děj nás vtáhnul do věků Egypta a byli jsme svědky výpovědi o utrpení prostého lidu. Postava sultána si během příběhu prošla nejedním prozřením a jak to tak bývá pravá láska nakonec vyřešila všechny problémy.

Celý článek >

2. den Loutkářské Chrudimi očima Nenapalmě Napalmě

Dnes žádná palma (nechtěná dlouhá pauza) neproběhla nebo se nám na divadlech obloukem vyhla. Vyzpovídaly jsme loutku ze dnešních soutěžních představení Haló, chci ven! Hany Voříškové a Toma Mohra z Chocně a dvojici Osamocená z Hradce Králové, která byla tak osamocená, že jsme loutky ani nestihly. Obě se nesla na vlně dojemných poselství a křehkosti.

Celý článek >

1. den na Loutkářské Chrudimi a pilotní den programu Nenapalmě Napalmě se Sárou a Bárou

První den festivalu byl zároveň dnem, kdy se naplno rozběhl náš program Nenapalmě Napalmě se Sárou a Bárou. Hodně jsme točily, stříhaly a nahrávaly a naštěstí stihly i trochu divadla. Ačkoliv menší přešlapy a technické potíže se nám nevyhly.

Celý článek >

Spouštíme Nenapalmě Napalmě na 70. Loutkářské Chrudimi

Loutkářská Chrudim slaví 70. narozeniny a kromě představení si k nim nadělila audio-vizuální obsah v podobě vlogů a podcastů v režii Báry a Sáry, bývalých lektorek dětských seminářů a členek redakce festivalového Zpravodaje.

Celý článek >

vi.TVOR Kde budeme bydlet

Mateřinka: Den pátý a poslední

Poslední mateřinkový den jsem zahájila pohádkou Kde budeme bydlet souboru vi.TVOR. Jde o autorský příběh medvěda, který si shání nový dům, protože do toho starého se mu už nevejde velká sklenice medu, který si na zimu nasbíral. Příběh je laskavě vtipný a pěkně vypointovaný, až jsem se divila, že není podle žádné knižní předlohy. Píše Berta Doubková.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.