Dead Rose; License: Public Domain Dedication

Matěj Kopecký

(29. 12. 1953–13. 6. 2020)

Celý článek >

Nové divadlo Kocur v cizmach

Nové divadlo je späť

Po týždňoch karantény je Nové divadlo späť a v plnej sile. Okrem naplánovaných verejných predstavení, ponúka predstavenia pre školské kolektívy priamo v exteriérových priestoroch škôl.

Celý článek >

Budulínek

Novinky z Liberce

Co se děje v „Naivku“?

Celý článek >

Muzeum loutkářských kultur

Magický svět změn aneb Svět se mění a my s ním

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá pro veřejnost proměněnou stálou expozici Magický svět loutek. Návštěvníkům nabídne audiovizuální prezentace vystavených exponátů, interaktivní prvky i nové exponáty. Slavnostní vernisáž se uskuteční 22. června 2020 od 17 hodin.

Celý článek >

Jak šlo vejce na vandr, DLO

Divadlo loutek se v červnu otevře veřejnosti

Ostravské Divadlo loutek bude otevírat své brány 6. června. Pro diváky má připravený cyklus

tvořivých dílen a víkendová představení ve venkovním amfiteátru.

Celý článek >

logo dire/act

online platforma DIRE/ACT

Studenti režie a dramaturgie alternativního a loutkového divadla pražské DAMU vytvořili online platformu DIRE/ACT. Platforma slouží ke sběru a sdílení nejrůznějších cvičení, která mohou být nápomocná k procesu tvorby.

Celý článek >

Logo Divadla Lampion

Konkurz – hledáme posilu hereckého souboru

Divadlo Lampion hledá novou posilu hereckého souboru, konkrétně pánské šatny. Jakožto scéna zaměřená primárně na loutkovou a alternativní tvorbu požadujeme schopnost animace, hry s předmětem/loutkou a improvizace. Hra na hudební nástroje je velmi vítána, stejně tak pěvecké a pohybové dovednosti.

Celý článek >

Logo

Co se děje v Draku? Od 2. června už zase hrajeme!

Po téměř tříměsíční odmlce otevře Divadlo Drak své hlediště opět divákům. Drak obnoví svůj provoz 2. června a v jeho programu veřejnost najde nejen dopolední představení pro nejmenší, ale také odpolední a večerní reprízy drakovských inscenací, které jsou určeny starším dětem, teenagerům i dospělým.

Celý článek >

Slon a mravenec Polárka

Divadlo Polárka uvádí pro předškolní diváky Slona a mravence

I ve ztížených podmínkách nazkoušelo brněnské Divadlo Polárka venkovní loutkové představení pro diváky od tří let podle knížky známé české výtvarnice a spisovatelky Daisy Mrázkové Slon a mravenec. Režie se ujal Radek Beran z pražského loutkového souboru Buchty a loutky. Na oslavu Dne dětí bude představení streamované na internetové televizi MALL.TV.

Celý článek >

Otevíráme Švestkový Dvůr v Malovicích, sídlo Divadla Continuo.

Švestkový Dvůr v Malovicích otevírá opět v červnu své brány jak divákům, tak i umělcům na rezidencích. Před začátkem prázdnin zde uvede dva premiérové projekty a inscenace v rámci festivalu TANEC PRAHA v regionech. V létě diváci nepřijdou ani o divadelní site specific projekt, který se tentokrát bude konat v srpnu v okolí Malovic.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.