Divadlo loutek Ostrava Bato a Lato

Divadlo loutek Ostrava chystá inscenaci pro batolata

Nová inscenace s názvem Bato a Lato vznikla k příležitosti oslav šedesáti pěti let od založení Divadla loutek Ostrava a premiéru bude mít v pátek 14. prosince na alternativní scéně. Výjimečná je věkem diváků, pro které je určena. Účastnit se jí totiž mohou děti od půl roku do dvou let.

Celý článek >

Časopis Loutkář vás vidí

Nové možnosti pro animované filmy ve vývoji

Visegrad Animation Forum se po úspěšných ročnících rozšiřuje a mění na CEE Animation Forum. Právě teď přijímá projekty ve vývoji pro následující ročník.

Celý článek >

Malé divadlo O Palečkovi

Průvodce pro malé cestovatele

Malé divadlo ​uvedlo jako svou druhou premiéru dobrodružné vyprávění o malém chlapečkovi s obřím srdcem a o radosti z poznávání světa. Pohádka pro nejmenší ​O Palečkovi na motivy Boženy Němcové byla uvedena v rámci cyklu Český rok k výročí 100 let „republiky“.

Celý článek >

Divadlo Polárka Tančírna

Tančírna pro nejmenší v Polárce

Že se do tanečních chodí až na střední škole? V Divadle Polárka je od listopadu mohou zažít už děti z mateřské školky. Tančírna je autorský projekt režiséra Jiřího Jelínka a kapelníka Davida Smečky.

Celý článek >

Divadlo Minor Polní žínka Evelínka

Polní žínka Evelínka v Minoru

Divadlo Minor uvedlo 25. listopadu dramatizaci knihy Františka Nepila Polní žínka Evelínka. Režie se ujala Apolena Novotná, která v Minoru působí od roku 2006. Autorkou projekcí je malířka Vendula Látalová. V titulní roli Evelínky ztvárnila herečka, zpěvačka a tanečnice Kateřina Steinerová.

Celý článek >

Buchty a loutky Vánoční raketa

Přijďte ochutnat špidlíkovskou vánočku!

Buchty a loutky zvou 25. listopadu do Studia Švandova divadla na premiéru vlastní pohádky Vánoční raketa.

Celý článek >

Jiří Trnka

Spuštěna kampaň pro obnovu Trnkových loutek

Trnkovi dědicové založili crowdfundingovou kampaň, pro kterou vybrali k restaurování 10 loutek z filmu Sen noci svatojanské.

Celý článek >

Slovenské publikace k výročí ČSR

Nové slovenské knihy (aj) o bábkovom divadle

Na Slovensku je veľmi intenzívne cítiť oslavy stého výročia Československa.

Celý článek >

Bílý tesák Divadlo DRAK

Erik se na rok přesouvá do Hradce Králové

Nejinspiratinější loutkářskou inscenací uplynulé sezóny byl po skončení přehlídky Přelet nad loutkářským hnízdem vyhlášen Bílý Tesák v podání Divadla DRAK a režii Jakuba Vašíčka.

Celý článek >

Studio Damúza Prokletí rodu Gordonů

Nekropolis – šílené loutky, Fekete Seretlek a premiéra Studia Damúza!

Po loňském úspěchu festivalu Nekropolis aneb Dušičky v Akropolis se akce po roce opět vrací – jak už název napovídá – do žižkovského Paláce Akropolis.

Celý článek >

Starší články >
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.