Malá inventura 2021

ZA TÝDEN ZAČÍNÁ 19. ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INVENTURA. LETOS PROBĚHNE V TROCHU JINÉ PODOBĚ

Festival Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů nového divadla uplynulého roku. Největší pražský svátek nového divadla, jehož devatenáctý ročník proběhne v termínu od 19. do 27. února 2021, se díky současné situaci představí v trochu jiné podobě.

Celý článek >

Logo Divadlo rozmanitostí

Divadlo rozmanitostí vypisuje konkurz na pozici HERCE a HEREČKY

Nabízíme kreativní práci v mladém tvůrčím kolektivu, garantujeme prostor pro osobní i umělecký rozvoj. Možnost práce na celý i částečný úvazek.

Celý článek >

Tabula Rasa CERN

Spolek TABULA RASA a Studio ALTA uvedou online premiéru vizuálně-virtuálního představení CERN – urychlovač částic

Spolek TABULA RASA v koprodukci se Studiem ALTA v prostoru Invalidovny uskuteční v sobotu 6.2. v 19:30 test kontaktů, kabelů, prostoru, fyzikálních zákonitostí, technologií, trpělivosti a dalších spojených nádob v rámci virtuální premiéry inscenace CERN – urychlovač částic.

Celý článek >

Alibaba NDL

Naivní divadlo hraje online

Do nového roku 2021 vstoupilo Naivní divadlo Liberec s plným nasazením. Ačkoli epidemická situace nedovoluje kulturním organizacím běžný provoz a hlediště divadel nadále zejí prázdnotou, liberečtí loutkáři nezahálejí.

Celý článek >

Next wave

Pošleme diváky do ulic aneb Výzva festivalu …příští vlna/next wave…

Festival alternativy …příští vlna/next wave… vyhlašuje výzvu pro progresivní umělce, aby speciálně pro 28. ročník vytvořili divadelní, výtvarnou či literární performanci.

Celý článek >

Festival 13+ 2021

Divadlo v Dlouhé uvádí on-line premiéru i festival

Divadlo v Dlouhé pod vlivem okolností uvádí on-line celý letošní ročník Festivalu 13+.

Celý článek >

Václav Poul v inscenaci Pinokio

Zemřel Václav Poul

(20. 8. 1951–14. 1. 2021)

Celý článek >

DLO Modroočko

I v průběhu ledna přináší Divadlo loutek Ostrava pravidelné nedělní online pohádky.

Pro nejmenší diváky chystá například pohádky Kocourek Modroočko nebo Jak šlo vejce na vandr.

Celý článek >

Sedmnáctero pohádek 5/2020

Vyšla nová speciální příloha Loutkáře

V mimořádném pátém čísle časopisu Loutkář vychází 17 textů, které byly inscenovány v loutkovém divadle. Cena přílohy pro nepředplatitele je 140 Kč. Stačí poslat platbu na náš loutkářský účet, jehož číslo naleznete zde. Do poznámky, prosím, uveďte vaše jméno + příloha 2020.

Celý článek >

PF 2021

PF 2021

Vážení a milí čtenáři,

přejeme Vám poklidné a ztišené Vánoce a do nového roku především zdraví, nezdolný optimismus a, jak všichni doufáme, i spoustu dobrého divadla.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.