MInor Bratři naděje

Bratři naděje Janka Jirků otevírají sezónu v Minoru

Ve středu 22. září 2021 od 18:00 proběhne první ze tří premiér, které plánuje divadlo Minor na podzim. Je jí inscenace režiséra Jana Jirků Bratři naděje o bratrech Kopeckých – nositelích nejznámějšího českého loutkářského příjmení a statečných legionářích v 1. světové válce.

Celý článek >

Plavba za duhou

Plavba za duhou v lodi

Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to s prozaickým názvem Plavba za duhou. Režie se ujala Dora Bouzková a scénu vytvořil Matěj Forman.

Celý článek >

Myši patří do nebe výstava

Filmové loutky na výstavě v Liberci

Až do konce letošního roku máte možnost navštívit výstavu loutek a dekorací z celovečerního animovaného filmu Myši patří do nebe. Výstava k filmu Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka se nachází v prostorách libereckého zámku, otevřena je od úterý do neděle v době od 10 do 17 hodin.

Celý článek >

Buchty a loutky dětem logo

Buchty a loutky zvou do zahrady na společnou oslavu narozenin

Pohádková Kinského zahrada narozeninová

v sobotu 18. září 2021 od 11 do 19 hodin

Kinského zahrada v blízkosti Letohrádku Kinských

Divadelní představení, koncert, dílny

Tram. 12, 15, 20, bus 176 – stanice Švandovo divadlo

-

Celý článek >

NDL Boj o oheň

Naivní divadlo zve na víkend plný premiér

Premiérový maraton odstartuje v pátek 10. září v 18:00 hodin loutková inscenace Boj o oheň, na kterou ve 20:00 hodin naváže divadelní koncert s názvem Jukebox. Sobotní 17. hodina pak bude patřit dobrodružné marionetové komedii Lišák Renard.

Celý článek >

Dead Rose; License: Public Domain Dedication

Odešla Blanka Kaplan(ová)

Do redakce dorazila poněkud opožděná zpráva, že v červnu zemřela loutkářka Blanka Kaplanová (nar. 16. 7. 1928 ve Zlíně, zemřela 6. 6. 2021 v Goteborgu). Ve Švédsku, kam emigrovala s manželem, hrávala sokolské divadlo, sledovala a výrazně podporovala české loutkové divadlo. Čest její památce!

Celý článek >

Spoutaný trávou, Líšeň

Divadlo Líšeň v Praze

Brněnské experimentální Divadlo Líšeň plánuje začátkem podzimu uvést v Praze trojici inscenací pro dospělé i děti.

Celý článek >

THEATRUM KUKS 2021: Dvě pokřtěná cédéčka, premiéry i oslava s #novebaroko

Multižánrový festival THEATRUM KUKS oslavil dvacáté narozeniny. Jubilejní ročník od minulé středy do neděle přivítal v krásném prostředí barokního Kuksu stovky diváků.

Celý článek >

Artefakt

Francouzská robotická inscenace Artefakt poprvé v Praze

Festival Sněz tu žábu 2021

Celý článek >

Logo

Čapkovský rok, tři premiéry a divadelní festival. Sezóna 2021/2022 v Divadle Drak právě začíná!

Na podzim 2021vyvrcholí v Divadle Drak „Čapkovský rok“. V říjnu se pro návštěvníky Labyrintu otevře nová autorská interaktivní rodinná výstava zabývající se utopickými motivy v díle Karla Čapka. Ta navazuje na inscenaci R.U.R. 2.0 vytvořenou u příležitosti stoletého výročí prvního uvedení legendárního Čapkova dramatu, která měla v Draku premiéru v červnu 2021.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.