Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu
Časopis Loutkář vás vidí

Vyšší odborná škola herecká v Praze hledá pedagogy loutkářství

Vyšší odborná škola herecká v Praze hledá pro školní rok 2019/2020 nové kolegy, kteří by byli schopni a ochotni se ujmout vedení skupiny absolventů oboru Herectví a moderování, kteří se rozhodli rozšířit své obzory v oboru Herectví s loutkou. Studenti mají za sebou tři roky přípravy v hlasové výchově, zpěvu, pohybu a činohře.

Celý článek >

Loutkářská Chrudim 2019

Závěrečné slovo poroty Loutkářské Chrudimi 2019

68. ročník Loutkářské Chrudimi probíhal v rekordních teplotách, které dosáhly až 36 stupňů. V hlavním programu jsme zhlédli 21 inscenací a s potěšením jsme konstatovali, že celková úroveň se proti loňskému ročníku znatelně zvýšila.

Celý článek >

Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Naivní divadlo dominovalo Mateřince

Ceny udělené na festivalu Mateřinka 2019 opanovalo pořádající divadlo, které získalo čtyři ceny za inscenaci Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! a jednu za Žluté – modrá – zelený

Celý článek >

Mateřinka 2019

Liberec ožije loutkovým divadlem, koná se mezinárodní festival Mateřinka

Ve dnech 18. až 22. června 2019 se do Liberce sjedou profesionální loutkáři nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, aby v rámci festivalu Mateřinka představili výběr toho nejlepšího ze současného loutkového divadla pro děti předškolního věku.

Celý článek >

Výstava Dvě výročí Mateřinka 2019, Naivní divadlo

Výstava v Galerii U Rytíře pod libereckou radnicí připomíná dvě významná jubilea Naivního divadla Liberec

Rok 2019 je pro Naivní divadlo opravdu výjimečný.

Celý článek >

Teatr Lalek Džungle

Festival Mateřinka nabídne představení pro batolata

Festival Mateřinka, jak už název napovídá, je určen především dětem předškolního věku z mateřských škol. Pro ně během festivalového týdne od 18. do 22. června 2019 zahraje svá představení 21 vybraných českých a zahraničních divadelních souborů.

Celý článek >

Divadlo Minor O veliké řepě

V Minoru dokážou velké věci i ti nejmenší

Divadlo Minor uvede ve čtvrtek 6. června 2019 premiéru autorské inscenace Moniky a Jiřího Jelínkových O veliké řepě určené dětem od 2 do 5 let.

Celý článek >

Logo UNIMA

UNIMA SLAVÍ 90 LET

Oslavy 90. výroční založení UNIMA jsou koncipovány jako čtyřdenní setkání loutkářských odborníků s významnými loutkářskými osobnostmi, představiteli UNIMA a loutkářskou i divadelní veřejností. Oslavy se uskuteční v Praze ve dnech 6. – 8. června 2019.

Celý článek >

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi výstava UNI…CO? UNIMA! 90 let

Výstava k 90. narozeninám UNIMA ukáže bohatství loutek celého světa

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá od 29. května do 26. června 2019 v Galerii Českých center v Praze výstavu nazvanou UNI…CO? UNIMA! 90 let | 100 zemí | 1 vášeň.

Celý článek >

Bábkové divadlo na Rázcestí Zamatový zajačik

Nová premiéra Bábkového divadla na Rázcestí prinesie bestseller americkej spisovateľky pre deti

V nedeľu 2. júna sa v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici koná premiéra príbehu pre deti od americkej spisovateľky britského pôvodu Margery Williams Bianco.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.