Aktuální číslo: 3/2018

Třetí letošní číslo Loutkáře se v rubrice téma zaměří na vztah loutkového divadla, filmu, projekce a fotografie. Číslo nabídne podrobné studie o Janu Švankmajerovi, o souvislostech mezi rozvojem kinematografie a tzv. loutkářskou renesancí, rozhovory s Radkem Beranem, Markem Zákosteleckým a vynikajícím českým fotografem, který desítky let dokumentuje české loutkářství – Josefem Ptáčkem. V kunsthistorickém okénku se tentokrát zaměříme na videoart.

Větší pozornosti se v tomto čísle dostane plzeňskému festivalu Skupova Plzeň a pochopitelně svátku amatérského divadla Loutkářské Chrudimi. Připomeneme významnou osobnost českého loutkářství – Václava Poula a z volného cyklu významných pedagožek se tentokrát zaměříme na Hanu Voříškovou. V čísle nebudou chybět ani recenze divadelních novinek či pokračování seriálů o loutkářích v Československé televizi a první díl nového seriálu o animovaném filmu.

28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.