Přelet nad loutkářským hnízdem

Aktuální číslo: 3/2017

Třetí číslo Loutkáře se v rubrice téma zaměřuje na loutkové divadlo v německojazyčných zemích – v Německu, Rakousku, Švýcarsku a jazykově ne až tak vzdáleném Nizozemí. Číslo přináší mj. rozhovor s ředitelkou prestižního festivalu FIDENA Annette Dabs, se švýcarským loutkářem Pierrem-Alainem Rollem a Hanou Ribi, nizozemským loutkářem Fransem Hakkemarsem a slovenskou loutkářkou Monikou Gerboc, která působí jako ředitelka Loutkového divadla ve Zwickau. Ptali jsme se jich na nejvýznamnější představitele tamějšího loutkářského umění historie a současnosti, na postavení loutkového divadla ve společnosti i na případné vazby na české tvůrce.

Větší pozornosti se v tomto čísle dostane loutkářským festivalům – liberecké Mateřince a Loutkářské Chrudimi, a také novinkám ve slovenském loutkářství: přečtete si o Bábkové Žilině, rozhovor s Katarínou Aulitisovou, profil nitranského Nového divadla, nebo recenzi dvou inscenací spojených se jménem Andreje Kalinky (Krása a hnus, Kráľ).

Nové číslo také představí skvělého dramaturga a dramatika Vítka Peřinu a režisérku veleúspěšného plzeňského souboru Rámus Zdeňku Vašíčkovou, vzpomene na světově uznávaného scénografa Petra Matáska a připomene významné osobnosti českého loutkářství Věru Říčařovou a Emila Havlíka. Nechybí v něm ani recenze divadelních novinek či pokračování seriálů o loutkářích v Československé televizi a o animovaném filmu.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.