Připravujeme

Ve čtvrtém čísle Loutkáře roku 2020 se podíváme na tradici loutkového divadla. V jakých podobách je zapsáno na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO a jak se tradice kraj od kraje na celém světě liší. Uvidíme, co je to Namsadang Nori, Opera dei Pupi, jaké loutky používají v Belgii a ve Francii při slavnostních průvodech a ještě mnohem víc.

Osobností čísla je Blanka Joseph Luňáková. Díky krátkému okénku mezi jarním a podzimním uzavřením divadel přináší Loutkář znovu i několik recenzí. Koronavirus však divadelní svět nadále ochromuje. Dozvíte se, jak dopadá na divadelní festivaly nebo na výuku v ZUŠkách.

Pravidelnou rubriku představující mladé tvůrce uzavřou rozhovory s divadelními uskopeními Toy Machine, Akolektiv Helmut a Československé klacky.

Spolu se čtvrtým číslem vyjde i speciální příloha Sedmnáctero pohádek. Jde o výběr textů pro loutkové divadlo českých autorů po roce 2000. Společným jmenovatelem jsou pohádky, ať už původní, tradiční nebo adaptované.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.