Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Připravujeme

První letošní číslo Loutkáře se v rubrice téma zaměří na zahraniční loutkové divadlo – volba tentokrát padla na španělsko- a portugalsko jazyčnou oblast, tedy i svět střední a jižní Ameriky. vybrali jsme vhled do loutkářství Španelska, Portugalska, Mexika, Kuby, Brazílie a Argentiny včetně přesahu do českého loutkářství, například v rozhovorech s herečkou Dorou Bouzkovou nebo kurátorem Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Geanny Garcíou Delgadem.

Číslo také nabídne rozhovory s režisérem a výtvarníkem Janem Schmidem či scénografkou Bárou Čechovou, nebo studie o brazilském mamulengu či o legionářích bratech Kopeckých, kteří hráli loutkové divadlo i v zákopech první světové války.

Větší pozornosti se v tomto čísle dostane přehlídce Přelet nad loutkářským hnízdem, kterou pro časopis zhodnotila pětice zahraničních návštěvnic, a pochopitelně i kolokviu věnovanému tvorbě pro školkové děti, které právě při Přeletu proběhlo.

Připomeneme významnou osobnost českého amatérského loutkářství – letos jubilujícího Luďka Richtera a v čísle nebudou chybět ani recenze divadelních novinek či pokračování seriálů o loutkářích v Československé televizi a nový seriál o animovaném filmu, tentokrát se bude týkat filmu katalánského.

První číslo vyjde v dubnu.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.