Připravujeme

Poslední letošní číslo Loutkáře se v rubrice téma zaměří na loutkové divadlo v anglofonních zemích – ve Velké Británii, Irsku, Spojených státech, Austrálii a na Novém Zélandu. Číslo přináší mj. rozhovor s ředitelkou Jim Henson Foundation Cheryl Henson, s americkou loutkářkou a členkou Heritage Commision UNIMA Nancy Staub, s významným australským loutkářem Richardem Brasdshawem, nebo s irskou loutkářkou Emmou Fischer. Ptali jsme se jich na nejvýznamnější představitele tamějšího loutkářského umění historie a současnosti, na postavení loutkového divadla ve společnosti i na případné vazby na české tvůrce.

Číslo nabízí podrobné studie o Jimu Hensonovi, o propojení českého Divadla DRAK a australského Spare Parts Puppet Theatre, o slavném americkém Sandglass Theatre nebo o neméně slavném souboru Bread and Puppet. Studii o něm navíc doplňuje rozhovor s režisérkou Janou Hrabovou Svobodovou, která Peterem Schumannem několikrát spolupracovala.

Větší pozornosti se v tomto čísle dostane ostravskému festivalu Spectaculo Interesse a připomene významnou osobnost českého loutkářství – Karla Makonje. Nechybí v něm ani recenze divadelních novinek či pokračování seriálů o loutkářích v Československé televizi a o animovaném filmu.

Čtvrté číslo vyjde v prosinci.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.