Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Připravujeme

Třetí letošní číslo Loutkáře se v rubrice téma zaměří na loutkové divadlo a loutkářství v tzv. balkánských státech. Přinášíme nejen rozhovory s bulharskými (Slavčo Malenov a Maja Petrova) a rumunskými (Irina Niculescu a Ana Craciun-Lambru) loutkářkami a loutkáři, kteří vzpomínají například na svá studia na pražské DAMU nebo také na úzké vazby s českým (československým) loutkářstvím, ale také s řeckou loutkářkou Eirini Patourou, stručný přehled o loutkářství na Kypru a pokusíme se objasnit fenomén stínového divadla Karagöz v čele s jeho stejnojmenným hlavním hrdinou.

Číslo se poohlíží a reflektuje uplynulé letní přehlídky, především libereckou Mateřinku a Loutkářskou Chrudim. Zjistíte také, jaký mají na téma „festivaly“ pohled ředitelky a ředitelé významných mezinárodních loutkářských festivalů v zahraničí i u nás.

Výraznou linkou bude rovněž hudba a její využití v loutkovém divadle, nebo chcete-li využití loutek v hudebním divadle. Přinášíme souhrnnou recenzi operních inscenací souboru Buchty a loutky, průřez originální tvorbou Jiřího Adámka nebo vhled na proslulé jeviště Broadwaye a West Endu.

Pokračujeme v seriálu o českých scénografkách, tentokrát o Barboře Jakůbkové, či seriálů o loutkářích v Československé televizi a o animovaném filmu, který se tentokrát bude týkat filmu rumunského.

Připomeneme také významné jubileum Karla Šefrny, složíme další dílek k oslavám 90. výročí založení UNIMA v Praze a sedmdesátinám libereckého Naivního divadla rozhovorem s režisérem Martinem Tichým.

Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.