Loutkar.online

Připravujeme

V roce 2021 se Loutkář vrací k cestování za loutkami. V prvním čísle se tak přesuneme do Pobaltí, prozkoumáme historii i současnost loutek v Rusku, na Ukrajině i v Bělorusku. Jaké se v této oblasti konají festivaly? Kdo zde loutkovou tvorbu nejvýrazněji formoval? Existují v jednotlivých státech speciální školy, kde by bylo možné si loutkářské umění osvojit? To vše spadá pod téma připravovaného čísla.

V novém roce také nabídneme dva nové a jeden staronový seriál. Zaměříme se na fascinující fenomén sourozenců v Loutkovém divadle, aneb jaké to je, když má někdo zjevně loutkářství zapsané v krvi. V prvním čísle se můžete těšit na sestry Venclovy, a.k.a. Mirku Bělohlávkovou a Terezu Vašíčkovou.

V dalším novém cyklu se zblízka podíváme na divadelní workshopy a v návaznosti na seriál z ročníku 2019 představíme další čtveřici dam loutkářské scénografie. Seriál odstartuje rozhovor s Renátou Voseckou.

Nadále sledujeme aktuální dění, a tak přinášíme rozhovory s novými uměleckými šéfy. V plzeňské Alfě do čela stanul Tomsa Legierski a nového šéfa má i Divadlo rozmanitostí v Mostě, je jím Jiří Kraus.

Osobností čísla je Vratislav Šrámek.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.