Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Aktuální číslo: 1/2018

První letošní číslo Loutkáře se v rubrice téma zaměří svět výtvarného umění a jeho přesahy do sféry loutkového divadla (první poloviny 20. století), protože loutkám po jistou část své umělecké kariéry podlehlo mnoho malířů a sochařů zvučných jmen. Číslo přináší studie Radoslavy Schmelzové, Erica Michauda (o německém Bauhausu), dvě vynikající studie profesora Didiera Plassarda věnované modernismu, avantgardě a futurismu, dále portréty Paula Klee a Alexandra Caldera a srovnání evropské progresivní umělecké scény s českou, které napsala historička Alice Dubská.

Kromě tajů výtvarného umění číslo připomíná scénografa Františka Vítka, představí belgickou umělkyni Agnès Limbosovou a vzpomíná na nedávno zesnulého profesora Karla Makonje. Velký prostor dostanou v celém letošním ročníku dámy, které inspirují a k tvorbě podněcují loutkářský dorost. První číslo upozorňuje na Jaroslavu Holasovou z jaroměřské líhně talentů. V čísle pochopitelně nechybí ani recenze divadelních a filmových novinek či pokračování seriálů o loutkářích v Československé televizi.

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby 2018

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.