Aktuální číslo: 1/2020

V prvním čísle kulatého roku 2020 se pouštíme do tématu Loutky v divadelní tvorbě ve specifických skupinách. Nabízíme rozhovor s osobnostmi, které se této problematice věnují, například Dora Bouzkouvá, Vladimír Novák a Kateřina Mocová nebo Husam Abed a spousta dalších. V této souvislosti si posvítíme třeba i na fenomén divadla fórum.

Osobností čísla bude Jana Pilátová, která se mimodivadelním přesahům takřka celoživotně věnuje.

Samozřejmě dále sledujeme, co za inscenace se rodí v loutkových divadlech po celé republice, a tak se můžete těšit na recenze z divadla DRAK, Naivního divadla v Liberci, z divadel v Brně, Mostě, Plzni i Ostravy.

Další rubrikou, která nás bude provázet po celý následující rok, jsou profily mladých tvůrců, kteří i po opuštění školních poslucháren pracují s loutkami. Začneme s Dominikem Migačem a Jakubem Maksymovem.

Nezapomínáme ani na loutky před kamerou. Pokračuje seriál Loutka mezi divadlem, filmem a televizí, loutkový film z FAMU si vysloužil nominaci na Oscara a seriál Česká loutka jste mohli minulý rok pravidelně vídat v České televizi. O tom všem přinášíme názory a podrobnosti.

Byl zvolen nový vedoucí Katedry alternativního a loutkového divadla Braňo Mazúch, který přijal pozvání k rozhovoru a na posledních stránkách najdete reportáž z výstavy věnované Jiřímu Trnkaovi v GASK v Kutné Hoře.

Výběrové řízení na ředitele Naivního divadla Liberec

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.