Aktuální číslo: 3/2020

Loutkář 3/2020 se věnuje textu v loutkovém divadle a s tím souvisejícím divadelním povoláním – dramaturgii. Jak o své práci smýšlejí prozradilo hned několik dramaturgů z loutkových divadel. Doplňují je rozhovory s autory loutkových her či textů pro loutkové inscenace, avšak množina dramaturgů a dramatických autorů se z velké části prolíná a potkává v těch samých lidech.

Vzhledem ke koronavirové pandemii v čísle chybí recenze. Radovat se tak můžeme alespoň z uskutečněného festivalu Loutkářská Chrudim, z nějž vám nabízíme report. A do Chrudimi se podíváme i za osobností čísla, Simonou Chalupovou, která vede tamější Muzeum loutkářských kultur.

V pravidelných medailoncích mladých tvůrců představíme manželé Krátké a scénografku Rufinu Bázlovou.

Velkou část čísla tvoří anketa mezi zahraničními divadelníky, kteří se svěřují se svými zkušenostmi, jak je poznamenala koronavirová krize.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.