Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Aktuální číslo: 2/2019

Druhé letošní číslo Loutkáře se v rubrice téma zaměřuje na zahraniční loutkové divadlo – volba tentokrát padla na Itálii a země někdejší Jugoslávie. Dozvíte se, jak je na tom italské loutkářství ve vztahu k tradici a jak moc důležité bylo a je české loutkářství pro loutkáře ze Slovinska a Chorvatska. Přinášíme portrét loutkářů Matiji Solceho a Bruna Leone nebo třeba materiál o fenoménu sokolských divadel.

Číslo také nabízí rozhovory s režisérem a hercem Pavlem Polákem či scénografkou Bárou Hubenou, portrét umělecké šéfky Lucie Radimerské a dramaturga Matouše Danzera z kladenského Divadla Lampion nebo shrnutí letošních amatérských postupových přehlídek.

Připomínáme významnou osobnost českého loutkářství, scénografku Irenu Marečkovou nebo 90. výročí založení UNIMA v Praze, vzpomínáme na Zuzanu Skalníkovou a v čísle nebudou chybět ani recenze divadelních novinek či pokračování seriálů o loutkářích v Československé televizi a o animovaném filmu, které se tentokrát týká filmu slovinského a italského.

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.