Loutkar.online
Přísámbůh!, Jihočeské divadlo

Nedůvěra v sílu loutky

Přisámbůh! v Jihočeském divadle

Celý článek >

Malý princ - Národní divadlo

Velmi malý princ

To, že Antoine de Saint-Exupéry zemřel již velmi dávno, ačkoli jeho dílo žije dál, se v letošním roce rozhodla divákům připomenout celá řada divadel a ani pražské Národní divadlo nechtělo zůstat stranou.

Celý článek >

Loď, Continuo, banner

Na palubě světa

Divadlo Continuo připravilo letos již 20. mezinárodní letní projekt, na kterém se v režii uměleckého vedoucího Pavla Štourače podílela dvacítka studentů zahraničních uměleckých škol z osmi evropských zemí.

Celý článek >

Karel IV. - táta vlasto, Malé divadlo

Fantazie a vize malého Karla

K 700. výročí narození Karla IV. připravilo českobudějovické Malé divadlo inscenaci Karel – táta vlasti určenou dětem od osmi let.

Celý článek >

Lékařem proti své vůli - Divadlo Alfa

Lékařem (bez loutek) proti své vůli?

Zvolený titul Molièrem sice oblíbené, ale v kontextu jeho tvorby nikterak výjimečné hry Lékařem proti své vůli vzbuzuje v plzeňské Alfě dramaturgickou volbou i provedením řadu otázek i očekávání.

Celý článek >

K smrti šťastni - KALD

V polovici cesty…

(Absolventi KALD)

Celý článek >

Absolutní nutnost letošní sezóny je Karel IV.

Inscenací, kterou se porotci 41. festivalu pražských a středočeských amatérských loutkářů v Kobylisích rozhodli vyhlásit vítěznou a poslat ji přímo na Loutkářskou Chrudim, se stal Tanec pro Karla IV. a já si zhluboka povzdychla. Letos je Karel IV. prostě velmi módním doplňkem.

Celý článek >

Theatralia

Anglický bedeker k českej „loutke“ pre pokročilých

Unikum českej bábkarskej tradície je stále hodné odbornej reflexie a môže otvoriť nové podnety pre teatrologický výskum. Pretože tento fenomén patrí k najatraktívnejším a najosobitejším prejavom českej divadelnej kultúry, bolo by naivné domnievať sa, že za hranicami krajiny je exotickým artiklom, o ktorom sa nič nevie.

Celý článek >

O dvanácti měsíčkách, Divadlo DRAK

Drzá Maruška nad ubohou macechou a Holenou

První drakovská premiéra roku 2016 byla sólovou příležitostí pro jednu z nejzkušenějších členek souboru Ivanu Bílkovou.

Celý článek >

Divadlo loutek Ostrava

Invence, edukace, inspirace

Divadlo loutek v sezoně 2014/15

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.