O dvanácti měsíčkách, Divadlo DRAK

Drzá Maruška nad ubohou macechou a Holenou

První drakovská premiéra roku 2016 byla sólovou příležitostí pro jednu z nejzkušenějších členek souboru Ivanu Bílkovou.

Celý článek >

Divadlo loutek Ostrava

Invence, edukace, inspirace

Divadlo loutek v sezoně 2014/15

Celý článek >

Kabaret, soubor Jitřenka

Kabaret ve Zvonečku

Vystoupení mladoboleslavského souboru Jitřenka vedeného Jaroslavem Vidlařem na přehlídce Novodvorský Zvoneček bylo milým překvapením pro všechny malé i velké diváky.

Celý článek >

Začnite s vysťahovaním, VŠMU

Začnite s vysťahovaním – spomienka, ktorá nevyprchá

Na pôde festivalu Bábkarská Bystrica vznikol ojedinelý, pútavý site specific projekt Začnite s vysťahovaním Kataríny Aulitisovej, Markéty Plachej a študentov Katedry bábkarskej tvorby bratislavskej VŠMU.

Celý článek >

Sůl nad zlato, Umělecká scéna Říše loutek, Praha

Sůl nad zlato v Říši loutek

Dvě nejstarší české loutkové amatérské scény – kobyliská Jiskra/Divadlo Karla Hackera a Říše loutek v Žatecké ulici mají, pokud jde tradici a výdrž, mnoho společného.

Celý článek >

Logo festivalu VyšeHrátky

Uži si svoju súkromnú vojnu!

Ďalšie významné výročie bolo impulzom pre novú bojovku festivalu VyšeHrátky. Pod názvom Zpráva o jedné válce reflektovala 70. výročie konca druhej svetovej vojny.

Celý článek >

Made in Macau KALD

Prosím, nechajte odkaz

Niekedy je nutné prejsť takmer doslova polovicu zemegule, aby sa človek mohol otvorene vyjadriť k tomu, čo ho doma štve, trápi, s čím nesúhlasí a o čom tam, prirodzene, hovoriť nemôže. O tom vedia svoje i dvaja mladí umelci Kevin Chio a Teng Teng Lam ktorí prišli študovať na pražskú KALD DAMU z bývalej portugalskej kolónie Macao, ktorá dnes patrí pod správu Čínskej ľudovej republiky.

Celý článek >

Jak s Máničkou šili čerti

Ani těm dětem se to nelíbí

Spejbl a Hurvínek je klasika, která i po desetiletích baví diváky všech věkových kategorií. Tyto postavičky si stále zachovávají svůj osobitý charakter a právem patří k cennému dědictví českého loutkářství. Vedle klasických výstupů vznikají i nové celovečerní inscenace, jako je i Jak s Máničkou šili všichni čerti.

Celý článek >

Jak s Máničkou šili všichni čerti

Šaty dělaj člověka

Kolikrát jsme to již slyšeli, že nezáleží na tom, co máme na sobě? Že důležité je to uvnitř. Námětem inscenace Jak s Máničkou šili všichni čerti v režii Miki Kirschnera je právě toto téma.

Celý článek >

Aladin DBF

Aladine, ty kluku ušatá

Aladin spojuje klasické loutkářské postupy s akcí herců, především v podobě Vypravěčky – glosátorky, provázející diváka celým příběhem.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.