Jižní spojka
K smrti šťastni - KALD

V polovici cesty…

(Absolventi KALD)

Celý článek >

Absolutní nutnost letošní sezóny je Karel IV.

Inscenací, kterou se porotci 41. festivalu pražských a středočeských amatérských loutkářů v Kobylisích rozhodli vyhlásit vítěznou a poslat ji přímo na Loutkářskou Chrudim, se stal Tanec pro Karla IV. a já si zhluboka povzdychla. Letos je Karel IV. prostě velmi módním doplňkem.

Celý článek >

Theatralia

Anglický bedeker k českej „loutke“ pre pokročilých

Unikum českej bábkarskej tradície je stále hodné odbornej reflexie a môže otvoriť nové podnety pre teatrologický výskum. Pretože tento fenomén patrí k najatraktívnejším a najosobitejším prejavom českej divadelnej kultúry, bolo by naivné domnievať sa, že za hranicami krajiny je exotickým artiklom, o ktorom sa nič nevie.

Celý článek >

O dvanácti měsíčkách, Divadlo DRAK

Drzá Maruška nad ubohou macechou a Holenou

První drakovská premiéra roku 2016 byla sólovou příležitostí pro jednu z nejzkušenějších členek souboru Ivanu Bílkovou.

Celý článek >

Divadlo loutek Ostrava

Invence, edukace, inspirace

Divadlo loutek v sezoně 2014/15

Celý článek >

Kabaret, soubor Jitřenka

Kabaret ve Zvonečku

Vystoupení mladoboleslavského souboru Jitřenka vedeného Jaroslavem Vidlařem na přehlídce Novodvorský Zvoneček bylo milým překvapením pro všechny malé i velké diváky.

Celý článek >

Začnite s vysťahovaním, VŠMU

Začnite s vysťahovaním – spomienka, ktorá nevyprchá

Na pôde festivalu Bábkarská Bystrica vznikol ojedinelý, pútavý site specific projekt Začnite s vysťahovaním Kataríny Aulitisovej, Markéty Plachej a študentov Katedry bábkarskej tvorby bratislavskej VŠMU.

Celý článek >

Sůl nad zlato, Umělecká scéna Říše loutek, Praha

Sůl nad zlato v Říši loutek

Dvě nejstarší české loutkové amatérské scény – kobyliská Jiskra/Divadlo Karla Hackera a Říše loutek v Žatecké ulici mají, pokud jde tradici a výdrž, mnoho společného.

Celý článek >

Logo festivalu VyšeHrátky

Uži si svoju súkromnú vojnu!

Ďalšie významné výročie bolo impulzom pre novú bojovku festivalu VyšeHrátky. Pod názvom Zpráva o jedné válce reflektovala 70. výročie konca druhej svetovej vojny.

Celý článek >

Made in Macau KALD

Prosím, nechajte odkaz

Niekedy je nutné prejsť takmer doslova polovicu zemegule, aby sa človek mohol otvorene vyjadriť k tomu, čo ho doma štve, trápi, s čím nesúhlasí a o čom tam, prirodzene, hovoriť nemôže. O tom vedia svoje i dvaja mladí umelci Kevin Chio a Teng Teng Lam ktorí prišli študovať na pražskú KALD DAMU z bývalej portugalskej kolónie Macao, ktorá dnes patrí pod správu Čínskej ľudovej republiky.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Jižní spojka

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.