Yael Rasooly

Čím je situace extrémnější, tím více ožívá vaše fantazie

Všestranná izraelská umělkyně Yael Rasooly nejdříve vystudovala zpěv, poté však odjela za studiem divadelní scénografie do Londýna. Po návratu do Izraele se v tamní School of Visual Theater specializovala na režii, loutky a design.

Celý článek >

Clause Mandoe

O smrti je důležité s dětmi mluvit

Clause Mandøe je činoherec, který v devadesátých letech v Kodani založil malé divadlo De Røde Keste. Zde se věnuje především vlastním sólovým inscenacím. Vystudoval divadelní školu v Kalifornii a zásadním způsobem ho ovlivnilo zaměření školy na italskou tradici commedia dell’arte a práce s maskami.

Celý článek >

Alvarez

Na Andersenově tvorbě mám rád jeho tajemnost

Svou společnost Compañía Omar Alvarez Titeres založil v Buenos Aires v roce 1987. Ve své tvorbě, ve které se zaměřuje především na inscenování klasických pohádek, navazuje na prohlubování argentinské loutkářské tradice a je jedním z pokračovatelů uměleckého odkazu loutkáře Javiera Villafañeho.

Celý článek >

Nori Sawa

Rád pracuji s mladými lidmi

Nori Sawa je japonský loutkář, který od roku 1992 působí také v Evropě. V současné době žije v Praze. Ve své tvorbě kombinuje japonské loutkářské postupy s českými.

Celý článek >

Obří loutky v Plzni

Bavila mě ta úžasná atmosféra ve městě

Rozhovor s programovým ředitelem projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015 Jiřím Sulženkem.

Celý článek >

Obří loutky v Plzni

Česko má nádhernou loutkářskou tradici

Rozhovor s členkou dramaturgické rady festivalu Skupova Plzeň Ullou Dengsøe.

Celý článek >

Jakub Hora

Hledáme přesah loutky do dalších žánrů

Rozhovor s ředitelem Divadla Alfa a ředitelem festivalu Skupova Plzeň Jakubem Horou.

Celý článek >

Michal Drtina

Loutkářská konzervatoř se vrací

Na letošní Loutkářské Chrudimi bude v rámci seminářů zahájen také první ročník studia nově vzniklé Loutkářské konzervatoře.

Celý článek >

Tradiční marionety

České loutkové divadlo – tradice, legenda a skutečnost očima posluchačů KALD DAMU

V souvislosti se zkoumáním stavu současného českého loutkového divadla jsme oslovili i nejmladší loutkářskou generaci – posluchače KALD DAMU a přinášíme vám výběr z jejich odpovědí týkajících se vztahu k české loutkářské tradici a představám o ní, a také proč a čím je (nebo není) pro ně přitažlivé loutkové divadlo.

Celý článek >

Zvi Sahar

Zvi z Planety Vejce

Na letošní Loutkářskou Chrudim přijel izraelský soubor PuppetCinema z Tel-Avivu a přivezl magickou show pod názvem Planet Egg. Zakladatel souboru Zvi Sahar, jak se ukázalo, už před pár lety u nás byl. Jako činoherec vypomáhal jednomu izraelskému souboru na Spectaculu Interesse v Ostravě. A právě tato zkušenost ovlivnila jeho rozhodnutí stát se loutkářem. O tom jsme si povídali po představení, které sklidilo velký aplaus. A Zvi byl přijetím nadšený.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.