Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!
Dlouhý, široký, bystrozraký, Convivium, ZUŠ F.A.Šporka

Jak jsme se divadelně setkali

Postupová přehlídka dětských divadelních, loutkařských a recitačních souborů Divadelní setkání, organizovaná Impulsem Hradec Králové a Volným sdružením východočeských divadelníků, se uskutečnila 16. a 17. dubna 2016 v prostorách Divadla Drak.

Celý článek >

Jan za chrta dán, ZIP, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou

Loutkářská a dětská divadelní přehlídka 2016

Toto spojení se stává už tradicí, protože v Královéhradeckém kraji je řada dětských loutkářských souborů, které usilují jak o postup na Loutkářskou Chrudim, tak i Dětskou scénu.

Celý článek >

Bazilisk , DDM Praha 9

Pražský Tajtrlík

Soutěžní program letos již dvanáctého Pražského Tajtrlíka byl svou skladbou programu orientovaný takřka výhradně na dětského diváka, který dorazil v hojném počtu.

Celý článek >

Nevěřící Janek, Happy Theater

50. Třebíčské loutkářské jaro

Tak tedy padesát přehlídek tří krajů prošlo a to je důvod k ohlédnutí, k rekapitulaci, i když všichni samozřejmě doufají, že vše půjde dál jak má i v příštích letech.

Celý článek >

Charleville Mezieres

Charleville? Charleville!

Reportáž ze Světového loutkářského festivalu v Charleville-Mézières.

Celý článek >

Steinitz+Hollin_Ils s´en fichent/Kašlou na to

V půli léta v zemi indiánů

Reportáž z loutkářského festivalu v Saguenay v Kanadě.

Celý článek >

Jubilující Jaroslav Vidlař

Mladoboleslavskému černému divadlu je letos patnáct

Černému a luminiscenčnímu divadlu se v amatérském divadle věnují soubory pouze ojediněle. Jedním z mála míst, kde se tomuto náročnému loutkovému řemeslu daří, je Mladá Boleslav.

Celý článek >

Plakát BB 2014

Načo bábkový festival? No na to!

Dlhodobá tendencia znižovania rozpočtu na kultúru vyvolala v ostatnom čase na Slovensku rôzne polemiky. Aká je spoločenská úloha bábkového divadla a (bábkového) festivalu v lokálnom kontexte (napr. pre mesto Banská Bystrica), ale aj všeobecne? Aj to boli otázky do diskusie s názvom Načo festival?, ktorá sa uskutočnila v rámci sprievodného programu medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica: Dvojitý impulz 2014.

Celý článek >

Doktor Faustus

Mezinárodní sympozium a mezinárodní loutkářský festival FIDENA v Bochumi (18.–22.5.2014

Ředitelka slavného loutkářského festivalu FIDENA Annette Dabs, která je zároveň předsedkyní Komise UNIMA pro mezinárodní loutkářské festivaly, pořádala letošní sympozium pod názvem – Umělecká svoboda versus kulturní výchova – mezinárodní festivaly v době krize.

Celý článek >

Poslední trik pana G. M.

Z divadelního lahůdkářství aneb Nesoustavné přehlídkové zápisky

Přehlídky, které se konají v Praze, a to v průběhu divadelní sezóny, nemají moc šancí být „usledovány“ v celku. Výjimkou není ani Přehlídka divadel pro děti a mládež, spojená s datem 20. 3., neboť právě březen je měsíc mnoha premiér. Nicméně, pokusila jsem se zhlédnout co nejvíce, především s důrazem na inscenace využívající principů loutkového divadla.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.