Jak chodil Kuba za Markytou NDL

18. mezinárodní loutkový festival v Dolní Poustevně

O víkendu 23. – 25. 9., ve velmi příjemných podzimních dnech, se v příhraničním městě na severu Čech konal již 18. mezinárodní loutkový festival.

Celý článek >

Z expozice lublaňského muzea

Nejmladší evropské muzeum loutek

Loutkářské muzeum v Lublani má za sebou teprve rok života, ale má se čile k světu.

Celý článek >

Křesadlo - Opal

Opavská Rolnička

Společným, stále opakovaným problémem všech inscenací bylo umění najít, upravit či si napsat předlohu, která by byla o něčem, loutky by v ní měly co hrát, a poté v předloze rozpoznat, co jsou klíčové body řetízku událostí, jež tvoří její příběh a téma a jevištně je vyzdvihnout v běhu děje na úkor nespojitých nápadů a legrácek.

Celý článek >

A pak se to stalo, Čmukaři

Turnovský drahokam si zachovává rituály

V letošním roce se Turnovský drahokam, regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, konala už po dvacáté šesté. A stále si zachovává své rituály.

Celý článek >

O ztraceném meči, MaMaMa

Skupovy Strakonice

Skupovy Strakonice vstoupily do 51. ročníku a jako každý rok, začaly už ve čtvrtek. Letos přijeli pro školy a školky zahrát Divadlo Studna Hosín, Divadelní společnost Koňmo, Dřevěné divadlo a Divadlo Elf.

Celý článek >

Zmrzlíkův sněhulák

Poznámky z 41. festivalu pražských a středočeských amatérských loutkářů

Třetí březnový víkend se v kobyliském divadle Karla Hackera rozdávaly perníčky a limonáda, opakovaně se četl dlouhý seznam organizátorů v čele s Městkou částí Praha 8 a Divadlem Jiskra, v neposlední řadě se ale také hrálo divadlo.

Celý článek >

z přehlídky Louny

Přehlídka amatérských loutkářů Louny

Když jsem byla oslovená, abych přibyla do poroty zasloužilých loutkářských bardů – Honzy Péma a Mirka Ryšavého, netušila jsem, jak napínavý, emocemi nabitý příběh bude letošní kolo loutkářské krajové přehlídky skýtat.

Celý článek >

Dlouhý, široký, bystrozraký, Convivium, ZUŠ F.A.Šporka

Jak jsme se divadelně setkali

Postupová přehlídka dětských divadelních, loutkařských a recitačních souborů Divadelní setkání, organizovaná Impulsem Hradec Králové a Volným sdružením východočeských divadelníků, se uskutečnila 16. a 17. dubna 2016 v prostorách Divadla Drak.

Celý článek >

Jan za chrta dán, ZIP, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou

Loutkářská a dětská divadelní přehlídka 2016

Toto spojení se stává už tradicí, protože v Královéhradeckém kraji je řada dětských loutkářských souborů, které usilují jak o postup na Loutkářskou Chrudim, tak i Dětskou scénu.

Celý článek >

Bazilisk , DDM Praha 9

Pražský Tajtrlík

Soutěžní program letos již dvanáctého Pražského Tajtrlíka byl svou skladbou programu orientovaný takřka výhradně na dětského diváka, který dorazil v hojném počtu.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.