Dítě v dlouhé 2020

Místo festivalu on-line workshop

Ve středu 20. května měl v pražském Divadle v Dlouhé začít 22. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé. Kvůli opatřením, která v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 zavedla vláda ČR, byl festival zrušen a nemohl být ani přesunut do on-line prostoru.

Celý článek >

Theatrum Kuks 2020

V KUKSU SE OTEVÍRÁ GALERIE LOUTEK JIŘÍHO NACHLINGERA

Expozice Braunova socha loutkou v Kuksu připomíná počátky východočeského loutkářství a přímo naplňuje závazek spojený s jeho zařazením mezi nehmotné památky UNESCO (2016) – zajistit živou kontinuitu loutkářství. Otevření Galerie s loutkami Jiřího Nachlingera v divadle Comoedien-Haus v Kuksu proběhne v důsledku pandemie komorně. Během léta však bude možné Galerii navštívit a o prázdninových víkendech zhlédnout loutková představení.

Celý článek >

Hvězdný posel NDL

Naivní divadlo Liberec začne v červnu opět hrát

Krátce po uvolnění proti-pandemických bezpečnostních opatření začne Naivní divadlo hrát opět pro veřejnost. V průběhu června totiž na repertoár přibude nová inscenace KABINET ZÁZRAKŮ neboli ORBIS PICTUS, jejíž dvouměsíční zkoušení momentálně vrcholí.

Celý článek >

Demokracie

Divadlo Minor připravuje livestream a outdoorové aktivity

Divadlo Minor uvede v pátek 15. května od 18 hodin první livestream interaktivní inscenace Demokracie režiséra Braňa Holička, při němž budou moci diváci ovlivňovat průběh představení z pohodlí domova. Divadlo tak přizpůsobuje provoz současné epidemiologické situaci. Kromě livestreamu přináší Minor řadu outdoorových aktivit.

Celý článek >

Logo

Divadlo DRAK otevírá pro veřejnost galerii Labyrint

12. května se po dvou měsících opět otevře Labyrint Divadla DRAK. Galerie bude otevřena od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Kromě stálé expozice Příběh DRAKu, výstavy A neříkej to ve škole… a originální multimediální herny s trenažéry, které dětským návštěvníkům umožní vyzkoušet si různé divadelní profese, budou na programu i pravidelné workshopy.

Celý článek >

Logo

Divadlo Drak se zapojilo do projektu #kulturažije PRO DĚTI

Již šest týdnů jsou Divadlo DRAK a galerie Labyrint z důvodů bezpečnostních opatření zavřené a od té doby hledá divadlo způsoby, jak svou službu kulturní instituce pro děti a mládež plnit za specifických podmínek i nadále.

Celý článek >

Buchty a loutky

Paleček – nová premiéra Buchet a loutek

Buchty a loutky se zvou k vám domů s premiérou pohádky Paleček, která se pro vás bude živě vysílat v neděli 10.5. od 17 hodin ze Studia Švandova divadla.

Celý článek >

Bábkové divadlo na Rázcestí

Online program Bábkového divadla Na Rázcestí

INTERNETOVÉ DIVADLO

MÁJ 2020

Online ponuka

Celý článek >

Logo

On-line projekt Drak na doma, sledují diváci již měsíc

Již měsíc běží projekt „Drak na doma“, který je určený nejen rodinám s dětmi, pro které jsou nyní Divadlo Drak i galerie Labyrint zavřené.

Celý článek >

Světový den loutkového divadla 2020

Poselství ke Světovému dni divadla loutkářství 21. března 2020

Světovým dnem loutkářství ustanovila 21. březen UNIMA (Mezinárodní unie loutkářů) poprvé v roce 2000. Na celém světě se na počest loutkářského oboru koná řada akcí a k sepsání poselství je vyzvána významná světová osobnost loutkového divadla.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.