Logo festivalu VyšeHrátky

VyšeHrátky se blíží, první víkend v září nabídnou divadlo, workshopy a doprovodný program pro děti i dospělé

Osmnáctý ročník festivalu pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky se v termínu od 3. do 5. září 2021 uskuteční v prostorách Královské a knížecí akropole na pražském Vyšehradě. Kromě divadelních představení nabídne workshopy různého zaměření, letní kino nebo SWAP dětského oblečení. Vstupenky v prodeji v síti GoOut!

Celý článek >

Polárkový dort 2021

Festival Polárkový dort

Předposlední zářijový víkend se Divadlo Polárka a Björnsonův sad opět rozžijí festivalem Polárkový dort. Divadelní festival pro rodiny s dětmi představí divákům „šuplíkové“ premiéry Divadla Polárka, nazkoušené během pandemie.

Celý článek >

Buchty a loutky

Podzim ve znamení oslav: Buchty a loutky slaví 30 let své existence

Dne 3.9. vypuknou velkolepé oslavy významného životního jubilea divadelního spolku Buchty a

loutky. Program poběží od 15:00 do 22:00 hodin, bude možné přijít později nebo odejít dříve. Vše se

odehraje ve vile ve Střešovicích, v ulici Pevnostní, v čísle 8.

Celý článek >

Lišák Renard NDL

Naivní divadlo zahájí novou sezónu představením pod širým nebem

Naivní divadlo Liberec do nové sezóny vstoupí v pátek 20. srpna představením Lišák Renard, které

zahraje divákům v rámci „Léta na náměstí“ ve 20:00 hodin před libereckou radnicí. Děti

i dospělí se mohou těšit na loutkovou komedii o vychytralém lišákovi, s nímž prožijí

nejedno napínavé dobrodružství.

Celý článek >

Continuo Ostrovy Pokoje

Diváci letos zabydlí s Divadlem Continuo POKOJE.

Každoroční mezinárodní divadelní site specific projekt, který Divadlo Continuo pořádá již od roku 1997, se letos uskuteční již po pětadvacáté a bude se konat přímo na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle souboru. Každý večer od 27. července do 1. srpna vždy od 21 hodin zabydlí herci společně s diváky POKOJE pod širým nebem.

Celý článek >

DRAK pátračka

Hradecká kulturní pátračka

1.7.2021 zahájí šest kulturních organizací Hradce Králové svůj společný letní projekt pod názvem Hradecká kulturní pátračka.

Celý článek >

polarka grafika

SAMOsTAtnost – Divadlo Polárka plánuje novou sezónu

Šest premiér o samotě a samostatnosti uvede v nové sezóně brněnské Divadlo Polárka. Téma vychází z uplynulého roku a půl, kdy nezvyklou samotu zažívaly děti i dospělí – snaží se ale hledat i pozitivní stránku: zjistit, co nám to přineslo za zkušenost, co nového jsme se naučili a poznali.

Celý článek >

Spectaculo Interesse 2019

Festival Spectaculo Interesse letos neproběhne

Zásadní komplikací dramaturgické přípravy festivalu bylo to, že v rozhodujícím období byl svět ochromen pandemií koronaviru.

Celý článek >

Do Hajan

Festival Mateřinka rozdal ceny

Mezinárodní festival profesionálních loutkových divadel Mateřinka 21 byl v sobotu odpoledne slavnostně zakončen vyhlášením výsledků. Na základě výroku pětičlenné odborné poroty bylo uděleno deset cen za individuální výkony v nejzdařilejších inscenacích.

Celý článek >

divadlo Radost nové logo

Kočovné divadlo zahraje Hamleta

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.