RUR Buchty a loutky

Buchty a loutky – RUR

Emociální fraška? Nezapomenutelný zážitek! Představení hrané loutkami i školenými herci.

Buchty a loutky zvou 27. listopadu od 19 hodin do virtuálního prostoru na živé vysílání premiéry divadelního představení na motivy hry Karla Čapka – R.U.R.

Celý článek >

divadlo Radost nové logo

KRÁSKA A ZVÍŘE – 1. premiéra divadelní sezony 2020/2021 v Divadle Radost.

Inscenace divadla Radost vychází z verze Beaumontové, kterou konfrontuje se současným světem – v televizním studiu se odehrává show posílající soutěžící do světa Příběhu, který je shodný s pohádkovým světem Zvířete. Premiéra se uskuteční online. Nejedná se ale o veřejné streamování.

Celý článek >

Noc divadel 20 logo

Noc divadel nabídne virtuální prohlídky i živé přenosy

8. ročník Noci divadel se uskuteční 21. 11. 2020, v letošním roce však ve výrazně v omezeném režimu a s velkou převahou virtuálního programu. Preventivní opatření proti nemoci SARS-CoV-2 mají obrovský dopad na oblast divadla i tance, což reflektuje i letošní podtitul akce Divadlo a udr-život-elnost.

Celý článek >

Tomáš Dvořák cena

Tomáš Dvořák získal Cenu Ministerstva kultury 2020

Ceny Ministerstva kultury jsou udělovány za přínos v oblasti divadla, hudby, výtvarného umění a architektury a za přínos v oblasti kinematografie a audiovize. Cenu tvoří diplom a peněžní ocenění ve výši 300 tisíc korun.

Celý článek >

Polárka Proces

Kafkův Proces v online předpremiéře Divadla Polárka

Divadlo Polárka za svými pro veřejnost zavřenými dveřmi nazkoušelo adaptaci Kafkova románu Proces. Plánovaná premiéra 31. října se v současné epidemiologické situaci uskutečnit nemůže, ale divadlo v jejím termínu uvede alespoň živý přenos.

Celý článek >

Vláda schválila 2. výzvu z programu COVID – Kultura

750 milionů korun bude do konce letošního roku ve 2. výzvě v programu COVID – Kultura. Žádosti se budou podávat přes informační systém dostupný na www.mpo.cz/kultura.

Celý článek >

Logo

Cena za režii pro uměleckého šéfa Divadla Drak Jakuba Vašíčka

Jakub Vašíček získal Cenu za nejlepší režii za inscenaci Šípková Růženka na Mezinárodním festivalu divadla pro děti Banja Luka v Bosně.

Celý článek >

NDL Boj o oheň

Premiéra Boje o oheň v Liberci byla odložena

Vzhledem k umístění člena souboru do karantény byla premiéra inscenace Boj o oheň Naivního divadla Liberec odložena. Náhradní termín byl před uzavřením divadel stanoven na sobotu 31. října v 15:00 hodin. O aktuálním termínu vás budeme informovat.

Celý článek >

SNEHURKA IS NOT DEAD  MINOR

Sněhurka is not dead, cinema is live

Divadlo Minor uvede v pátek 2. října 2020 od 18:00 premiéru inscenace Sněhurka is not dead režiséra Jakuba Vašíčka a dramaturga Tomáše Jarkovského, která navazuje na jejich úspěšnou rockovou Perníkovou chaloupku, jíž pro Minor vytvořili v roce 2012.

Celý článek >

Logo Malé divadlo

Jihočeské Thálie pro Malé divadlo

V sobotu na premiéře inscenace Karkulka vrací úder si také Malé divadlo rozdalo velké divadelní ceny.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.