DLO Utíkej myško

Divadlo loutek chystá v nové sezoně vánoční hru i divadelní reflexi karantény

V nové sezoně 2020/2021 chystá ostravské Divadlo loutek celkem čtyři premiéry. Sezonu odstartuje odloženou premiérou pohádky o zvídavé Myšce. Divákům nabídne i veselou klauniádu s názvem Pan Panpán, která zpracovává téma života v karanténě.

Celý článek >

ANIFILM POTŘEBUJE DOBRO!

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se stěhuje a těší se na Liberec. Těší se Liberec i na něj? Staň se součástí festivalového týmu a zažij festival z opačného konce!

Celý článek >

polarka grafika

Polárkový dort: Divadlo Polárka se vrací k životu festivalem pro děti a jejich rodiče

Po prodloužených prázdninách vynucených koronavirovou karanténou začíná Divadlo Polárka novou sezónu s názvem Společná řeč pátým ročníkem divadelního festivalu pro rodiny s dětmi Polárkový dort. O víkendu 18.–20. září se tak domácí scéna i nedaleký Björnsonův park opět rozžijí divadlem, koncerty, workshopy a dalšími programy nejen pro děti.

Celý článek >

Borna

K nedožitým 60. narozeninám Jana Borny

25. srpna 2020 by 60. narozeniny oslavil spoluzakladatel Divadla v Dlouhé režisér, básník a pedagog Jan Borna, který zemřel 16. ledna 2017. V Divadle v Dlouhé na něj vzpomeneme v neděli 20. září mimořádným, jednorázovým pořadem písní a básní z dvacítky inscenací, jež ve svém domovském divadle nastudoval.

Celý článek >

Růženka DRAK

Po nucené odmlce vstupuje Divadlo Drak do nové sezóny 2020/2021

Divadlo Drak otevře divadelní sezónu 2020/2021 dvěma dlouho očekávanými novinkami. Autorskou inscenací tvůrčího tandemu Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského na motivy klasické pohádky, Šípková Růženka. Druhou premiérou sezóny pak bude inscenace Do Hajan! hostující Veroniky Poldauf Riedlbauchové. Obě premiéry proběhnou již v září.

Celý článek >

FAMU v kině – to nejlepší z mladé české animace.

Aerofilms a FAMU právě spouštějí novou distribuční platformu s názvem FAMU v kině. Do českých kin se tak letos dostanou úspěšné a celosvětově oceňované animované filmy studentů a čerstvých absolventů FAMU. Letošní výběr osmi krátkých filmů propojuje hlavní téma: ženský pohled na svět. Představí lehké i těžké životní chvíle z pohledu tvůrkyň z Katedry animovaného tvorby. FAMU v kině 01 vstupuje do kin 20.8.2020.

Celý článek >

Líšeň sobě program

Festival Líšeň sobě XI.

Srdečně zveme místní i přespolní na Festival Líšeň sobě XI., který se koná od pátku do neděle 21. – 23. srpna 2020 ve staré i nové Líšni. Událost nabízí divadelně – hudebně – výtvarný program z produkce místních i hostů pro věkově neomezené publikum.

Celý článek >

logo Alfred ve dvore

10. ROČNÍK FESTIVALU OHROMNÉ MALIČKOSTI

sobota 29.8. a neděle 30.8.2020

v Divadle Alfred ve dvoře (Františka Křížka 36, Praha 7)

divadlo – loutky – hudba – filmy – básně – dílny pro děti… a jiná kouzla

Celý článek >

polarka grafika

Najde Polárka Společnou řeč?

Divadlo Polárka chystá v nové sezóně šest premiér – budou určeny pro diváky od batolat až po

středoškoláky a dospělé. Všechny pak spojuje téma porozumění, hledání Společné řeči, jak zní

ústřední titul nové sezóny.

Celý článek >

Continuo Ostrovy

Ostrovy Divadla Continuo – 24. Mezinárodní divadelní site specific projekt

Každoroční mezinárodní divadelní site specific projekt, který Divadlo Continuo pořádá již od roku 1997, se letos uskuteční v krajině Malovicka. Koruny stromů, louky, břehy i hladina rybníka Otrhanec u Malovic. Každý večer od 6. do 13. srpna vždy od 21 hodin.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Výběrové řízení na ředitele Naivního divadla Liberec

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.