zavěšená vstupenka

Na Festivalu pro Zavěšenku v Polárce zahrají dětem divadla z celé republiky

O víkendu 7. a 8. března zavítají do Brna Divadlo Lampion z Kladna, Divadlo Drak z Hradce Králové a Malé divadlo z Českých Budějovic. S hostitelským Divadlem Polárka je pojí projekt Zavěšená vstupenka, kterou mohou diváci těchto divadel věnovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

Celý článek >

Malá inventura 2020

MALÁ INVENTURA LETOS PLNOLETÁ

Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů, které vznikly během uplynulého roku. Od 20. do 29. února nabídne na pět desítek představení, obsáhlý doprovodný program, networkingová setkání, diskusní večery a také akce pro děti. Malá inventura letos slaví 18. narozeniny a má nejbohatší program za celou dobu své existence. Poprvé bude festival trvat deset dnů.

Celý článek >

Tajomný maják

TAJOMNÝ MAJÁK. Divadlo o a pre teenagerov v BDNR

Vo výnimočnom Roku slovenského divadla, v roku 2020, sa BDNR rozhodlo intenzívnejšie priblížiť tejto vekovej kategórii. Novým krokom v dramaturgii divadla, krokom k teenagerskému publiku, je premiéra Tajomný maják.

Celý článek >

Růženka DRAK

Divadlo Drak uvede maňáskovou grotesku Šípková Růženka

Prvním titulem Divadla Drak v roce 2020 je maňásková inscenace inspirovaná klasickou pohádkou Šípková Růženka. Stejnojmenné představení, které je určeno divákům od šesti let, bude mít premiéru v sobotu 8. 2. 2020 od 18.00 hodin na hlavní scéně divadla.

Celý článek >

Přednáška Most

Fenomén POHÁDKA v současném divadle pro děti

Ojedinělá interaktivní přednáška s hosty z řad odborníků i profesionálních divadelníků. 19.3.2020 17:00 v Divadle rozmanitostí.

Celý článek >

jižní spojka 2020

Z jihu na pražská jeviště

I v letošním roce k vám Jihočeské divadlo po jižní spojce posílá neobvyklý divadelní zážitek. V rámci II. ročníku divadelní přehlídky Jihočeského divadla v Praze s názvem JIŽNÍ SPOJKA 2020 můžete odvrátit zombie apokalypsu, zažít (ne)normální rodinnou oslavu nebo se zúčastnit inscenační porady Jihočeského divadla.

Celý článek >

Pohádky o mašinkách DLO

Pohádky o mašinkách potěší nejmenší diváky

V pátek 24. ledna bude mít v Divadle loutek premiéru nová inscenace Pohádky o mašinkách, která je určena nejmenším dětem od 3 let.

Celý článek >

Divadlo Polárka Kulhavý šermíř

Kulhavý šermíř: příběh malíře Jaroslava Čermáka v Divadle Polárka

Nejnovější premiéra Divadla Polárka zpracovává životní osudy českého malíře Jaroslava Čermáka, který se v 19. století proslavil v zahraničí. V Čechách je jeho jméno prakticky neznámé. Inscenace je určena pro dospělé publikum a děti od 11 let. O scénář a režii se postaral Matěj T. Růžička.

Celý článek >

DLO Kanada hokej

DLO hostilo mistry světa!

Zprvu jako spam se zdál e-mail Kanaďana Johna Bruce, který přistál v poště ředitelky Divadla loutek Jarmily Hájkové. Ten projevil zájem o návštěvu divadla se skupinou dorostenců kanadského hokejového týmu, který se do Ostravy chystal na mistrovství světa juniorů do 20 let.

Celý článek >

luminiscenční divadlo MLK

Do muzea se vrací oblíbené lumino

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá ve čtvrtek 30. ledna 2020 pro veřejnost novou výstavu nazvanou Ultrafialové retro. Do muzea se v ní po letech vrací kdysi velmi oblíbené luminescenční divadlo.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.