Divadlo Polárka Kulhavý šermíř

Kulhavý šermíř: příběh malíře Jaroslava Čermáka v Divadle Polárka

Nejnovější premiéra Divadla Polárka zpracovává životní osudy českého malíře Jaroslava Čermáka, který se v 19. století proslavil v zahraničí. V Čechách je jeho jméno prakticky neznámé. Inscenace je určena pro dospělé publikum a děti od 11 let. O scénář a režii se postaral Matěj T. Růžička.

Celý článek >

DLO Kanada hokej

DLO hostilo mistry světa!

Zprvu jako spam se zdál e-mail Kanaďana Johna Bruce, který přistál v poště ředitelky Divadla loutek Jarmily Hájkové. Ten projevil zájem o návštěvu divadla se skupinou dorostenců kanadského hokejového týmu, který se do Ostravy chystal na mistrovství světa juniorů do 20 let.

Celý článek >

luminiscenční divadlo MLK

Do muzea se vrací oblíbené lumino

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá ve čtvrtek 30. ledna 2020 pro veřejnost novou výstavu nazvanou Ultrafialové retro. Do muzea se v ní po letech vrací kdysi velmi oblíbené luminescenční divadlo.

Celý článek >

Budiž stín

Budiž stín 2019

Reportáž z divadelní přehlídky stínového divadla v obci Poniklá.

Celý článek >

Hvězdný posel NDL

Premiéra podle Petra Síse v Naivním divadle

V sobotu v 17:00 hodin se v Naivním divadle uskuteční letošní první premiéra. Novinka na repertoáru NDL se jmenuje Hvězdný posel a je inspirována stejnojmennou knihou výtvarníka a autora knížek pro děti, Petra Síse, a především životem a dílem toskánského astronoma Galilea Galileiho.

Celý článek >

13+ Divadlo v Dlouhé 2020

Startuje 11. ročník festivalu 13+ v Divadle v Dlouhé

Festival 13+ proběhne od 15. do 20. ledna.

Celý článek >

O chlapcovi BDNR

Dielo švajčiarskeho spisovateľa Jakoba Streita po prvýkrát v slovenskom divadle

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici sa v sezóne 2019/2020 necháva inšpirovať dielami svetových autorov, málo známych v slovenskom kontexte. Prvá premiéra divadla v roku 2020 sa uskutoční 12. januára, prinesie dielo švajčiarskeho spisovateľa Jakoba Streita O chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu.

Celý článek >

PuppeTry ilustrační snímek

Mezinárodní magisterský program PuppeTry – výzva

Do 20. ledna 2020 je možné přihlásit se do nového dvouletého studijního programu PuppeTry, který bude probíhat na čtyřech vysokých uměleckých školách ve střední Evropě.

Celý článek >

PF 2020

PF 2020

Přejeme všem čtenářům poklidné Vánoce a hodně štěstí a spokojenosti nad novým ročníkem Loutkáře!

Celý článek >

logo Zvoneček

NOVODVORSKÝ ZVONEČEK

Kulturní dům na Novodvorské v sobotu 23. listopadu ožil skrze loutky a děti. Konal se totiž již pátý ročník divadelního festivalu Novodvorský zvoneček. Kromě návštěvy inscenací měli děti a jejich rodiče možnost nakreslit pohled pro Ježíškova vnoučata, vyzkoušet si hraní s maňásky nebo vyrobit loutky z korku od vína.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.