NDL 65 LET

Výběrové řízení na ředitele Naivního divadla Liberec

Statutární město Liberec vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce ředitele – ředitelky příspěvkové organizace Naivní divadlo Liberec.

Celý článek >

Theatrum Kuks 2020 logo

Oslavte s námi vítězství nad krizí na devatenáctém ročníku festivalu THEATRUM KUKS!

Boj a vítězství, to je téma letošního ročníku multižánrového festivalu barokního a barokem inspirovaného umění Theatrum Kuks. Od 19. do 23. srpna se v Kuksu uskuteční divadelní představení, koncerty, taneční vystoupení, prohlídky nové galerie loutek, či literární a taneční workshopy.

Celý článek >

Pimprléto

Divadlo loutek nabídne i letos letní program pro děti

Navzdory netypickému průběhu druhé půlky divadelní sezóny 2019/2020 připravili ostravští loutkáři oblíbenou akci PIMPRLÉTO, která proběhne od 19. července do 16. srpna 2020.

Celý článek >

Loutky v nemocnici deska Divočiny

Loutky v nemocnici vydávají Divočiny a slaví 15 let

Loutky v nemocnici slaví 15 let a při té příležitosti připravila stejnojmenná kapela novou nahrávku s názvem Divočiny. Novinka přináší 14 dětských písniček z autorské dílny českých muzikantů, kteří již 15 let pomáhají spolu s loutkáři hospitalizovaným dětem a seniorům v nemocnicích a léčebnách

Celý článek >

Branislav Mazúch

Rozhovor: Otevřenost, vnímavost, spoluzodpovědnost, spolupráce

V září loňského roku se stal novým vedoucím katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU režisér Braňo Mazúch, jehož zevrubný portrét jsme přinesli v čísle 2/2016 (s. 56–58). Kudy se bude katedra pod jeho vedením ubírat a na co on sám klade při výchově nové divadelnické generace největší důraz?

Celý článek >

Stín kapradiny, Divadlo Lampion

Recenze: Co skrývá les?

Divadlo Lampion pod uměleckým vedením Lucie Radimerské utěšeně prosperuje (aspoň navenek se zdá, že se ho zatím nedotkly žádné změny v souvislosti se zářijovou, poměrně kontroverzní výměnou vedení Městského divadla Kladno, kam Lampion administrativně spadá), a hlavně plní své sliby, že rozšíří repertoár divadla o inscenace pro dospívající a dospělé.

Celý článek >

Pozor, Zorro! Divadlo Alfa

Recenze: Latinská Amerika z Plzně (pojede do Japonska)

Je to čtrnáct let od premiéry kultovní inscenace Divadla Alfa Tři mušketýři, která sklidila všechny hlavní divadelní ceny v Česku a posléze s nebývalým úspěchem procestovala svět.

Celý článek >

Dead Rose; License: Public Domain Dedication

Matěj Kopecký

(29. 12. 1953–13. 6. 2020)

Celý článek >

Nové divadlo Kocur v cizmach

Nové divadlo je späť

Po týždňoch karantény je Nové divadlo späť a v plnej sile. Okrem naplánovaných verejných predstavení, ponúka predstavenia pre školské kolektívy priamo v exteriérových priestoroch škôl.

Celý článek >

Budulínek

Novinky z Liberce

Co se děje v „Naivku“?

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Výběrové řízení na ředitele Naivního divadla Liberec

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.