SNEHURKA IS NOT DEAD  MINOR

Sněhurka is not dead, cinema is live

Divadlo Minor uvede v pátek 2. října 2020 od 18:00 premiéru inscenace Sněhurka is not dead režiséra Jakuba Vašíčka a dramaturga Tomáše Jarkovského, která navazuje na jejich úspěšnou rockovou Perníkovou chaloupku, jíž pro Minor vytvořili v roce 2012.

Celý článek >

Logo Malé divadlo

Jihočeské Thálie pro Malé divadlo

V sobotu na premiéře inscenace Karkulka vrací úder si také Malé divadlo rozdalo velké divadelní ceny.

Celý článek >

Publikace Hana Ribi

Nová kniha o uměleckých loutkových scénách

Na jaře vyšla v mnichovském vědeckém nakladatelství Herbert Utz Verlag obsáhlá publikace vydaná oddělením sbírek loutkového divadla v Münchner Stadtmuseum „Handbuch zum Künstlerischen Puppenspiel 1900–1945: Deutschland, Österreich, Schweiz“.

Celý článek >

Ztroskotání lodi Italia

První inscenace Minoru bude Havelkovo Ztroskotání vzducholodi Italia

Divadlo Minor uvede ve čtvrtek 24. září 2020 od 18:00 premiéru inscenace Ztroskotání vzducholodi Italia (řízené generálem Nobilem při návratu ze severního pólu do základního tábora v Kings Bay 25. května 1928) režiséra Jiřího Havelky.

Celý článek >

NDL Orbis Pictus

Naivní divadlo slavnostně uvede novinku Kabinet zázraků

V rozmezí několika týdnů chystá Naivní divadlo pro své příznivce hned dva zbrusu nové kusy. Od srpna v Naivním divadle zkouší loutkovou inscenaci s pravěkou tématikou, inscenace s názvem Boj o oheň bude mít premiéru v magickém termínu 10. 10. 2020.

Celý článek >

Loutky v nemocnici Prodaná nevěsta

Loutky v nemocnici oslaví 15 let na Výstavišti společně s Prahou Září

V rámci třítýdenního festivalu Praha Září vyrazí Loutky v nemocnici mimořádně mimo brány zdravotnických zařízení, aby na pražském Výstavišti oslavily svoje patnácté narozeniny. Jak se na energického teenagera sluší, rozjedou oslavu ve velkém stylu a od 16. do 20. září zahrají v divadelním chapiteau to nejlepší ze svého repertoáru pro všechny hravé a zvídavé děti od 5 do 105 let.

Celý článek >

Buchty a loutky Festival 2018

Loutky a buchty zvou do zahrady

Festival Buchty a loutky dětem – Pohádková Kinského zahrada v sobotu 19. září 2020 od 11 do 19 hodin

Celý článek >

Logo

Divadlo Drak vyráží na Mezinárodní festival alternativního divadla FIAT do Černé Hory

Po úspěšném zahájení sezóny čeká Divadlo Drak po delší odmlce první zahraniční zájezd. Inscenace A na noze pevnina režisérky Dominiky Špalkové byla pozvána na Mezinárodní festival alternativního divadla FIAT v Černé Hoře.

Celý článek >

Minor Sněhurka

Nová sezóna v Minoru začíná

Divadlo Minor vstupuje do další sezóny, ve které divákům přinese pět nových inscenací pro celou rodinu.

Celý článek >

Slon a mravenec Polárka

Benefiční projekt DEN PRO ZAVĚŠENOU VSTUPENKU před Divadlem Drak

Divadlo je nejen místem společenského setkávání, ale také místem kde se odjakživa snoubí dobrodružství a fantazie. Jsou však mezi námi děti, které nikdy žádné divadelní představení neviděly, přestože by chtěly.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.