Blog: Spouštíme Nenapalmě Napalmě na 70. Loutkářské Chrudimi

Loutkářská Chrudim slaví 70. narozeniny a kromě představení si k nim nadělila audio-vizuální obsah v podobě vlogů a podcastů v režii Báry a Sáry, bývalých lektorek dětských seminářů a členek redakce festivalového Zpravodaje.

Celý článek >

DRAK pátračka

Hradecká kulturní pátračka

1.7.2021 zahájí šest kulturních organizací Hradce Králové svůj společný letní projekt pod názvem Hradecká kulturní pátračka.

Celý článek >

Naivní divadlo Liberec Kabinet zázraků

Reportáž: Jubilejní Přelet, nebo mezipřistání?

A do třetice, pohled na pořádání online festivalu – tentokráte od režiséra Jakuba Maksymova.

Celý článek >

Divadlo DRAK, Šípková Růženka

Reportáž: Skvělá pozvánka do divadla, až to zase půjde

Jak vnímala online festival Johana Bártová?

Celý článek >

30 přelet

Reportáž: Přelet nad loutkářskými obýváky

Několik slov Michala Zahálky o 30. Přeletu nad loutkářským hnízdem.

Celý článek >

polarka grafika

SAMOsTAtnost – Divadlo Polárka plánuje novou sezónu

Šest premiér o samotě a samostatnosti uvede v nové sezóně brněnské Divadlo Polárka. Téma vychází z uplynulého roku a půl, kdy nezvyklou samotu zažívaly děti i dospělí – snaží se ale hledat i pozitivní stránku: zjistit, co nám to přineslo za zkušenost, co nového jsme se naučili a poznali.

Celý článek >

Spectaculo Interesse 2019

Festival Spectaculo Interesse letos neproběhne

Zásadní komplikací dramaturgické přípravy festivalu bylo to, že v rozhodujícím období byl svět ochromen pandemií koronaviru.

Celý článek >

Do Hajan

Festival Mateřinka rozdal ceny

Mezinárodní festival profesionálních loutkových divadel Mateřinka 21 byl v sobotu odpoledne slavnostně zakončen vyhlášením výsledků. Na základě výroku pětičlenné odborné poroty bylo uděleno deset cen za individuální výkony v nejzdařilejších inscenacích.

Celý článek >

vi.TVOR Kde budeme bydlet

Blog: Mateřinka: Den pátý a poslední

Poslední mateřinkový den jsem zahájila pohádkou Kde budeme bydlet souboru vi.TVOR. Jde o autorský příběh medvěda, který si shání nový dům, protože do toho starého se mu už nevejde velká sklenice medu, který si na zimu nasbíral. Příběh je laskavě vtipný a pěkně vypointovaný, až jsem se divila, že není podle žádné knižní předlohy. Píše Berta Doubková.

Celý článek >

Divadlo loutek Ostrava Fuj je to

Glosa: Z domu domů

Inscenace Fuj je to! (Divadlo loutek Ostrava) zahájila poslední festivalový den a nabídla divákům příběh o pejskovi Harykovi, který uteče svým páníčkům. Píše Viktor Prokop.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.