Jižní spojka
O chlapcovi BDNR

Dielo švajčiarskeho spisovateľa Jakoba Streita po prvýkrát v slovenskom divadle

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici sa v sezóne 2019/2020 necháva inšpirovať dielami svetových autorov, málo známych v slovenskom kontexte. Prvá premiéra divadla v roku 2020 sa uskutoční 12. januára, prinesie dielo švajčiarskeho spisovateľa Jakoba Streita O chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu.

Celý článek >

PuppeTry ilustrační snímek

Mezinárodní magisterský program PuppeTry – výzva

Do 20. ledna 2020 je možné přihlásit se do nového dvouletého studijního programu PuppeTry, který bude probíhat na čtyřech vysokých uměleckých školách ve střední Evropě.

Celý článek >

PF 2020

PF 2020

Přejeme všem čtenářům poklidné Vánoce a hodně štěstí a spokojenosti nad novým ročníkem Loutkáře!

Celý článek >

logo Zvoneček

NOVODVORSKÝ ZVONEČEK

Kulturní dům na Novodvorské v sobotu 23. listopadu ožil skrze loutky a děti. Konal se totiž již pátý ročník divadelního festivalu Novodvorský zvoneček. Kromě návštěvy inscenací měli děti a jejich rodiče možnost nakreslit pohled pro Ježíškova vnoučata, vyzkoušet si hraní s maňásky nebo vyrobit loutky z korku od vína.

Celý článek >

VILOmeniny 2019 logo

VILOmeniny

Reflexe, reportáž, dojmy z letošního ročníku festivalu divadla pro děti v pražské VILE Štvanice.

Celý článek >

Loutky v nemocnici Prodaná nevěsta

Prodaná nevěsta pro nemocné děti i pacienty v hospici

Loutky v nemocnici připravily novou loutkovou inscenaci Prodaná nevěsta, podle klasické operní veselohry Bedřicha Smetany. Premiéra se uskuteční 7. prosince 2019 v divadle Minor.

Celý článek >

Naivní divadlo Liberec Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Naivní divadlo Liberec slaví sedmdesátiny

V listopadu vyvrcholí jubilejní rok Naivního divadla. V červnu proběhl 25. ročník mezinárodního festivalu Mateřinka a na konci tohoto měsíce divadlo oslaví úctyhodné 70. narozeniny.

Celý článek >

Amálie dýchá zhlboka

HEREČKA BÁBKOVÉHO DIVADLA NA RÁZCESTÍ MÁRIA ŠAMAJOVÁ ZÍSKALA VÝROČNÚ CENU LITERÁRNEHO FONDU

Mária Šamajová pôsobí v banskobystrickom bábkovom divadle od r. 1989. Sezóna 2018/19 reflektovala jej tridsaťročné herecké jubileum. Počas nej účinkovala v kľúčových inscenáciách: Zamatový zajačik a Amália dýcha zhlboka.

Celý článek >

Nové divadlo uvádza premiéru „punkovo-animálno-maňuškovo-komediálneho thrilleru“ Kocúr v čižmách

Nové divadlo z Nitry v sobotu 23.11.2019 o 17.00 a 19.00 h uvedie svoju jubilejnú 10. premiéru. Ide o inscenáciu obľúbeného príbehu o Kocúrovi v čižmách v réžii Šimona Spišáka.

Celý článek >

Emil Havlík

Zemřel Emil Havlík

6. 5. 1927 Praha – 13. 11. 2019 Praha.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Jižní spojka

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.