Loutkar.online
Bábkové divadlo Žilina Filemon

Hrdinové hledání

Páteční program Mateřinky poodhalil jeden fenomén loutkového divadla pro děti, kterému bych se v dnešním příspěvku rád věnoval. Jedná se o příběhovou strukturu pohádek, konkrétně o velice častý typ příběhu – hledání nebo také cesta. Píše Viktor Prokop.

Celý článek >

Divadlo Minor Nanuk

Mateřinka: Den čtvrtý

Hned po ránu se jdu zchladit Nanukem, představením divadla Minor. Píše Berta Doubková.

Celý článek >

Naivní divadlo Liberec Kabinet zázraků

Mateřinka: Den třetí

Ranní probuzení začalo představením divadla Alfa Ťuk, ťuk, ťuk, tučňák?!. Upřímně musím přiznat, že nejdřív jsem se lekla fotografií látkových loutek, které jsem našla v programu. Nakonec jsem ale jistila, že fungují docela dobře a že to byl zbytečný předsudek. Nesuď knihu podle obalu. Zvláště loutka tučňáka mě příjemně překvapila – měla zábavné proporce a umožňovala strašně srandovní animaci, což jsem nečekala. Píše Berta Doubková.

Celý článek >

Osvěžující Řeka a festivalový čtvrtek

Představení Řeka (Studio DAMÚZA) bylo v horký čtvrteční den k vidění v zahradě Oblastní galerie Liberec a nabídlo atmosférickou poctu vodě. Snad nejvýraznějším prvkem a jádrem inscenace je konstrukce koryt, mezi kterými stále proudí kaskádou voda a vytváří tak jednoduchou, ale působivou kinetickou scénografii. Píše Viktor Prokop.

Celý článek >

Divadlo U staré herečky Prostě žába

Ozvěny druhého dne Mateřinky

Predstavenie Prostě žába Divadla U staré herečky zaujme kombináciou bábkových princípov a variabilitou scénografie, ktoré umožňujú striedanie prostredí aj prekvapivé a vtipné premeny hlavného hrdinu. O druhém dni festivalu Mateřinka píše Karol Filo.

Celý článek >

Studio Damúza Řeka

Mateřinka: Den druhý

Program druhého dne festivalu Mateřinka byl nabitý. Rád bych vyzdvihl především představení Řeka studentů DAMU a portugalské maňáskové divadlo Teatro Dom Roberto. Píše Tobiáš Nevřiva.

Celý článek >

Zahájení festivalu Mateřinka 2021

Mateřinka: Den první

Zahájení festivalu proběhlo na náměstí, kde jsem nasála popolední slunce, pozdravila všechny slony a skoro si zatančila s okostýmovanými dětmi v tradičním průvodu. Po oficiálních proslovech festival odstartoval inscenací divadla DRAK Šípková Růženka. Píše Berta Doubková.

Celý článek >

Nekropolis 2019 malá

OHLÉDNUTÍ ZA NEKROPOLIS 2019

Píše Klára Hauserová

Celý článek >

Přelet 2019 malá

PŘELET NAD LOUTKÁŘSKÝM HNÍZDEM, DEN ČTVRTÝ

Píše Věra Halamásková

Celý článek >

Přelet 2019 malá

PŘELET NAD LOUTKÁŘSKÝM HNÍZDEM, DEN TŘETÍ

Píše Věra Halamásková

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.