20. ročník festivalu Bábkarská Bystrica

Banskobystrické impulzy podruhé

Pořadatelé mezinárodního loutkářského festivalu Bábkarská Bystrica vyřešili už podruhé problém, který trápí většinu jejich kolegů.

Celý článek >

Workshop Agnes Limbos

V Turíně za divadlem objektů

PIP (Production Incanti Project) je každoročně se konající intenzivní mezinárodní workshop, který vrcholí prezentací výsledků in-progress v rámci programu festivalu loutkového divadla Incanti v severoitalském Turíně.

Celý článek >

Neposlušná kůzlátka - Buchty a loutky

Mise českých loutkářů v Lyonu

Lyon není na loutkářské mapě rozhodně bílým místem. Kromě toho, že se zde před více jak 200 lety zrodila figura Guignola, existuje zde už dlouhou řadu let významné muzeum, které se – kromě historie tohoto populárního komediálního typu – věnuje i historii světového loutkového divadla.

Celý článek >

Jak chodil Kuba za Markytou NDL

18. mezinárodní loutkový festival v Dolní Poustevně

O víkendu 23. – 25. 9., ve velmi příjemných podzimních dnech, se v příhraničním městě na severu Čech konal již 18. mezinárodní loutkový festival.

Celý článek >

Z expozice lublaňského muzea

Nejmladší evropské muzeum loutek

Loutkářské muzeum v Lublani má za sebou teprve rok života, ale má se čile k světu.

Celý článek >

Křesadlo - Opal

Opavská Rolnička

Společným, stále opakovaným problémem všech inscenací bylo umění najít, upravit či si napsat předlohu, která by byla o něčem, loutky by v ní měly co hrát, a poté v předloze rozpoznat, co jsou klíčové body řetízku událostí, jež tvoří její příběh a téma a jevištně je vyzdvihnout v běhu děje na úkor nespojitých nápadů a legrácek.

Celý článek >

A pak se to stalo, Čmukaři

Turnovský drahokam si zachovává rituály

V letošním roce se Turnovský drahokam, regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, konala už po dvacáté šesté. A stále si zachovává své rituály.

Celý článek >

O ztraceném meči, MaMaMa

Skupovy Strakonice

Skupovy Strakonice vstoupily do 51. ročníku a jako každý rok, začaly už ve čtvrtek. Letos přijeli pro školy a školky zahrát Divadlo Studna Hosín, Divadelní společnost Koňmo, Dřevěné divadlo a Divadlo Elf.

Celý článek >

Zmrzlíkův sněhulák

Poznámky z 41. festivalu pražských a středočeských amatérských loutkářů

Třetí březnový víkend se v kobyliském divadle Karla Hackera rozdávaly perníčky a limonáda, opakovaně se četl dlouhý seznam organizátorů v čele s Městkou částí Praha 8 a Divadlem Jiskra, v neposlední řadě se ale také hrálo divadlo.

Celý článek >

z přehlídky Louny

Přehlídka amatérských loutkářů Louny

Když jsem byla oslovená, abych přibyla do poroty zasloužilých loutkářských bardů – Honzy Péma a Mirka Ryšavého, netušila jsem, jak napínavý, emocemi nabitý příběh bude letošní kolo loutkářské krajové přehlídky skýtat.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Výzva ITI

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.