Loutkar.online
Ivo Mičkal

42. festival pražských a středočeských amatérských loutkářů

V pátek 24. března jsme vcházeli do divadla Karla Hackera v Kobylisích zároveň s basou a skupinou mladých lidí, kteří pak zpívali a hráli všem příchozím české a moravské písničky. Tímto bylo svižně odstartováno třídenní setkání amatérských loutkářů.

Celý článek >

LS Nitka Písek: Lovci mamutů, ohně a života

Skupovy Strakonice po dvaapadesáté

Ve dnech 23.-25. března 2017 se konal 52. ročník přehlídky Skupovy Strakonice.

Celý článek >

Vozichet Jablonec n. N., R. Hancvencl: Robinson

Turnovský drahokam začal maraton loutkářských přehlídek

V letošním roce se Turnovský drahokam, regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, konala už po dvacáté sedmé.

Celý článek >

20. ročník festivalu Bábkarská Bystrica

Banskobystrické impulzy podruhé

Pořadatelé mezinárodního loutkářského festivalu Bábkarská Bystrica vyřešili už podruhé problém, který trápí většinu jejich kolegů.

Celý článek >

Workshop Agnes Limbos

V Turíně za divadlem objektů

PIP (Production Incanti Project) je každoročně se konající intenzivní mezinárodní workshop, který vrcholí prezentací výsledků in-progress v rámci programu festivalu loutkového divadla Incanti v severoitalském Turíně.

Celý článek >

Neposlušná kůzlátka - Buchty a loutky

Mise českých loutkářů v Lyonu

Lyon není na loutkářské mapě rozhodně bílým místem. Kromě toho, že se zde před více jak 200 lety zrodila figura Guignola, existuje zde už dlouhou řadu let významné muzeum, které se – kromě historie tohoto populárního komediálního typu – věnuje i historii světového loutkového divadla.

Celý článek >

Jak chodil Kuba za Markytou NDL

18. mezinárodní loutkový festival v Dolní Poustevně

O víkendu 23. – 25. 9., ve velmi příjemných podzimních dnech, se v příhraničním městě na severu Čech konal již 18. mezinárodní loutkový festival.

Celý článek >

Z expozice lublaňského muzea

Nejmladší evropské muzeum loutek

Loutkářské muzeum v Lublani má za sebou teprve rok života, ale má se čile k světu.

Celý článek >

Křesadlo - Opal

Opavská Rolnička

Společným, stále opakovaným problémem všech inscenací bylo umění najít, upravit či si napsat předlohu, která by byla o něčem, loutky by v ní měly co hrát, a poté v předloze rozpoznat, co jsou klíčové body řetízku událostí, jež tvoří její příběh a téma a jevištně je vyzdvihnout v běhu děje na úkor nespojitých nápadů a legrácek.

Celý článek >

A pak se to stalo, Čmukaři

Turnovský drahokam si zachovává rituály

V letošním roce se Turnovský drahokam, regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, konala už po dvacáté šesté. A stále si zachovává své rituály.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.