DLO Modroočko

I v průběhu ledna přináší Divadlo loutek Ostrava pravidelné nedělní online pohádky.

Pro nejmenší diváky chystá například pohádky Kocourek Modroočko nebo Jak šlo vejce na vandr.

Celý článek >

Sedmnáctero pohádek 5/2020

Vyšla nová speciální příloha Loutkáře

V mimořádném pátém čísle časopisu Loutkář vychází 17 textů, které byly inscenovány v loutkovém divadle. Cena přílohy pro nepředplatitele je 140 Kč. Stačí poslat platbu na náš loutkářský účet, jehož číslo naleznete zde. Do poznámky, prosím, uveďte vaše jméno + příloha 2020.

Celý článek >

PF 2021

PF 2021

Vážení a milí čtenáři,

přejeme Vám poklidné a ztišené Vánoce a do nového roku především zdraví, nezdolný optimismus a, jak všichni doufáme, i spoustu dobrého divadla.

Celý článek >

Titulní strana sborníku BDK

Danajský narodeninový darček

Bábkové divadlo v Košiciach (BDKE) oslávilo v roku 2019 šesťdesiate výročie založenia. Pri tejto príležitosti vydalo jeho vedenie publikáciu Svet na niti. 60 rokov Bábkového divadla v Košiciach. Po preštudovaní knihy sa však zdá, že tento narodeninový darček je danajský.

Celý článek >

Muzeme dal kniha

Loutky v nemocnici oslaví patnáctiny knihou Můžeme dál? a dvěma premiérami

Patnáct let klepou členové souboru Loutky v nemocnici na dveře pokojů v nemocnicích, léčebnách a hospicech, aby dětem i seniorům nabídli výlet do světa fantazie, příběhy, slova a úsměvy, které jim pomohou snášet bolest, samotu i odloučení od blízkých.

Celý článek >

Vyšla hvězda nad Betlémem film

Divadlo Drak uvede premiéru speciální filmové verze inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí.

Celý článek >

30 přelet

30. ročník festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem: Nevzdáváme se!

Letošní jubilejní ročník se i přes komplikace způsobené pandemií COVID-19 přece jenom uskuteční, a to online ve dnech 11. – 13. 12. 2020. K zprostředkování inscenací budou využívány jak divadelní záznamy vytvořené pro tento festival, tak živé streamy. Zároveň ani tentokrát diváci nepřijdou o tradiční workshopy a program doplní večerní moderované online diskuze.

Celý článek >

DLO Utíkej myško

Divadlo loutek bude v prosinci hrát online

Divadlo loutek Ostrava bude během prosince každý víkend živě streamovat své inscenace. V neděli 6. prosince zahájí pohádkou Fuj je to! v hlavní roli s Karlem Růžičkou, který za svůj výkon získal nominaci na Cenu Thálie 2020.

Celý článek >

Vyšla nová kniha mapující historii loutkářských rodů

Tlamsová Hanka: Lexikon světem jdoucích (A–K)

Celý článek >

J. Kraus rozmanitostí

Rozhovor s novým uměleckým šéfem Divadla rozmanitostí

„Chtěl bych, aby se z “rozmáňa„ stalo divadelní centrum pro děti a mládež“

Jiří Kraus

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.