Na adrese snů, Pod adresem marzeń

Recenze: Diskrétní půvab „divadla atrakcí"

Letos uplyne patnáct let od chvíle, kdy Marek Zákostelecký, český tvůrce z generace debutující na konci 20. století, vytvořil první scénografii pro polské loutkové divadlo.

Celý článek >

Minor, Praha Lipany

Rozhovor: O loutky doma zakopávám od dětství

Ondřej Nosálek získal ocenění za herecký výkon v inscenaci Zá-to-pek! pražského Divadla Minor. Jak už to mezi loutkáři bývá, je Ondřej Nosálek pokračovatelem rodinné loutkářské tradice. V rozhovoru popisuje své dětství v Divadle loutek Ostrava, svou cestu do Divadla Minor, k jehož ansámblu neodmyslitelně patří již šestnáct let, svůj zájem o loutky i další umělecké aktivity, jichž rozhodně není málo.

Celý článek >

Hubička

Rozhovor: Ve školách musí uvěřit, že návštěva divadla patří k důležitým aktivitám

Po více než dvaceti šesti letech skončil na vlastní žádost ředitel brněnského Divadla Radost Vlastimil Peška. Na základě výběrového řízení jej v této funkci počátkem července letošního roku nahradil Pavel Hubička, který se jako scénograf podílel na více než sto sedmdesáti inscenacích realizovaných převážně na zahraničních scénách.

Celý článek >

Tabula Rasa CERN

Spolek TABULA RASA a Studio ALTA uvedou online premiéru vizuálně-virtuálního představení CERN – urychlovač částic

Spolek TABULA RASA v koprodukci se Studiem ALTA v prostoru Invalidovny uskuteční v sobotu 6.2. v 19:30 test kontaktů, kabelů, prostoru, fyzikálních zákonitostí, technologií, trpělivosti a dalších spojených nádob v rámci virtuální premiéry inscenace CERN – urychlovač částic.

Celý článek >

Alibaba NDL

Naivní divadlo hraje online

Do nového roku 2021 vstoupilo Naivní divadlo Liberec s plným nasazením. Ačkoli epidemická situace nedovoluje kulturním organizacím běžný provoz a hlediště divadel nadále zejí prázdnotou, liberečtí loutkáři nezahálejí.

Celý článek >

Next wave

Pošleme diváky do ulic aneb Výzva festivalu …příští vlna/next wave…

Festival alternativy …příští vlna/next wave… vyhlašuje výzvu pro progresivní umělce, aby speciálně pro 28. ročník vytvořili divadelní, výtvarnou či literární performanci.

Celý článek >

Festival 13+ 2021

Divadlo v Dlouhé uvádí on-line premiéru i festival

Divadlo v Dlouhé pod vlivem okolností uvádí on-line celý letošní ročník Festivalu 13+.

Celý článek >

Václav Poul v inscenaci Pinokio

Zemřel Václav Poul

(20. 8. 1951–14. 1. 2021)

Celý článek >

DLO Modroočko

I v průběhu ledna přináší Divadlo loutek Ostrava pravidelné nedělní online pohádky.

Pro nejmenší diváky chystá například pohádky Kocourek Modroočko nebo Jak šlo vejce na vandr.

Celý článek >

Sedmnáctero pohádek 5/2020

Vyšla nová speciální příloha Loutkáře

V mimořádném pátém čísle časopisu Loutkář vychází 17 textů, které byly inscenovány v loutkovém divadle. Cena přílohy pro nepředplatitele je 140 Kč. Stačí poslat platbu na náš loutkářský účet, jehož číslo naleznete zde. Do poznámky, prosím, uveďte vaše jméno + příloha 2020.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Výzva ITI

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.