zavěšená vstupenka

Na Festivalu pro Zavěšenku v Polárce zahrají dětem divadla z celé republiky

O víkendu 7. a 8. března zavítají do Brna Divadlo Lampion z Kladna, Divadlo Drak z Hradce Králové a Malé divadlo z Českých Budějovic. S hostitelským Divadlem Polárka je pojí projekt Zavěšená vstupenka, kterou mohou diváci těchto divadel věnovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

Celý článek >

Malá inventura 2020

MALÁ INVENTURA LETOS PLNOLETÁ

Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů, které vznikly během uplynulého roku. Od 20. do 29. února nabídne na pět desítek představení, obsáhlý doprovodný program, networkingová setkání, diskusní večery a také akce pro děti. Malá inventura letos slaví 18. narozeniny a má nejbohatší program za celou dobu své existence. Poprvé bude festival trvat deset dnů.

Celý článek >

Glosa: Proces 017

Klauzurní festival alternativního a loutkového divadla Proces nabízí možnost zhlédnout tvorbu této katedry. Festival, kde je možné vidět snad všechno, spojovala výstava Vykopávky, obsahující scénografické artefakty z většiny představení. Kromě nich byly na výstavě k vidění i práce jednotlivých studentů dle zadání pedagogů.

Celý článek >

Tajomný maják

TAJOMNÝ MAJÁK. Divadlo o a pre teenagerov v BDNR

Vo výnimočnom Roku slovenského divadla, v roku 2020, sa BDNR rozhodlo intenzívnejšie priblížiť tejto vekovej kategórii. Novým krokom v dramaturgii divadla, krokom k teenagerskému publiku, je premiéra Tajomný maják.

Celý článek >

Růženka DRAK

Divadlo Drak uvede maňáskovou grotesku Šípková Růženka

Prvním titulem Divadla Drak v roce 2020 je maňásková inscenace inspirovaná klasickou pohádkou Šípková Růženka. Stejnojmenné představení, které je určeno divákům od šesti let, bude mít premiéru v sobotu 8. 2. 2020 od 18.00 hodin na hlavní scéně divadla.

Celý článek >

Přednáška Most

Fenomén POHÁDKA v současném divadle pro děti

Ojedinělá interaktivní přednáška s hosty z řad odborníků i profesionálních divadelníků. 19.3.2020 17:00 v Divadle rozmanitostí.

Celý článek >

jižní spojka 2020

Z jihu na pražská jeviště

I v letošním roce k vám Jihočeské divadlo po jižní spojce posílá neobvyklý divadelní zážitek. V rámci II. ročníku divadelní přehlídky Jihočeského divadla v Praze s názvem JIŽNÍ SPOJKA 2020 můžete odvrátit zombie apokalypsu, zažít (ne)normální rodinnou oslavu nebo se zúčastnit inscenační porady Jihočeského divadla.

Celý článek >

Studie: Kam kráčíš, Radosti?

Tento rok se nesl ve znamení mnoha významných jubileí a oslav nejen na poli loutkového divadla. Ale i tady bylo co slavit a připomínat si!

Celý článek >

Studie: Tak ještě aspoň jednou tolik!

V letošní sezóně oslavilo Jihočeské divadlo sté výročí a jeho čtvrtá scéna, Malé divadlo, taktéž úctyhodných sedmdesát let.

Celý článek >

Pohádky o mašinkách DLO

Pohádky o mašinkách potěší nejmenší diváky

V pátek 24. ledna bude mít v Divadle loutek premiéru nová inscenace Pohádky o mašinkách, která je určena nejmenším dětem od 3 let.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.