Přednáška Most

Fenomén POHÁDKA v současném divadle pro děti

Ojedinělá interaktivní přednáška s hosty z řad odborníků i profesionálních divadelníků. 19.3.2020 17:00 v Divadle rozmanitostí.

Celý článek >

jižní spojka 2020

Z jihu na pražská jeviště

I v letošním roce k vám Jihočeské divadlo po jižní spojce posílá neobvyklý divadelní zážitek. V rámci II. ročníku divadelní přehlídky Jihočeského divadla v Praze s názvem JIŽNÍ SPOJKA 2020 můžete odvrátit zombie apokalypsu, zažít (ne)normální rodinnou oslavu nebo se zúčastnit inscenační porady Jihočeského divadla.

Celý článek >

Studie: Kam kráčíš, Radosti?

Tento rok se nesl ve znamení mnoha významných jubileí a oslav nejen na poli loutkového divadla. Ale i tady bylo co slavit a připomínat si!

Celý článek >

Studie: Tak ještě aspoň jednou tolik!

V letošní sezóně oslavilo Jihočeské divadlo sté výročí a jeho čtvrtá scéna, Malé divadlo, taktéž úctyhodných sedmdesát let.

Celý článek >

Pohádky o mašinkách DLO

Pohádky o mašinkách potěší nejmenší diváky

V pátek 24. ledna bude mít v Divadle loutek premiéru nová inscenace Pohádky o mašinkách, která je určena nejmenším dětem od 3 let.

Celý článek >

Divadlo Polárka Kulhavý šermíř

Kulhavý šermíř: příběh malíře Jaroslava Čermáka v Divadle Polárka

Nejnovější premiéra Divadla Polárka zpracovává životní osudy českého malíře Jaroslava Čermáka, který se v 19. století proslavil v zahraničí. V Čechách je jeho jméno prakticky neznámé. Inscenace je určena pro dospělé publikum a děti od 11 let. O scénář a režii se postaral Matěj T. Růžička.

Celý článek >

DLO Kanada hokej

DLO hostilo mistry světa!

Zprvu jako spam se zdál e-mail Kanaďana Johna Bruce, který přistál v poště ředitelky Divadla loutek Jarmily Hájkové. Ten projevil zájem o návštěvu divadla se skupinou dorostenců kanadského hokejového týmu, který se do Ostravy chystal na mistrovství světa juniorů do 20 let.

Celý článek >

luminiscenční divadlo MLK

Do muzea se vrací oblíbené lumino

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá ve čtvrtek 30. ledna 2020 pro veřejnost novou výstavu nazvanou Ultrafialové retro. Do muzea se v ní po letech vrací kdysi velmi oblíbené luminescenční divadlo.

Celý článek >

Budiž stín

Budiž stín 2019

Reportáž z divadelní přehlídky stínového divadla v obci Poniklá.

Celý článek >

Hvězdný posel NDL

Premiéra podle Petra Síse v Naivním divadle

V sobotu v 17:00 hodin se v Naivním divadle uskuteční letošní první premiéra. Novinka na repertoáru NDL se jmenuje Hvězdný posel a je inspirována stejnojmennou knihou výtvarníka a autora knížek pro děti, Petra Síse, a především životem a dílem toskánského astronoma Galilea Galileiho.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.