Bábkarská Bystrica Tour 2018
Divadlo Elf Vojta a strašidla

Divadlo Elf vezme loutkového Vojtu i dětské publikum za strašidly

Po inscenaci Peklo s ježibabou přichází pražské Divadlo Elf s komorním muzikálem Vojta a strašidla.

Celý článek >

GRUPO SOBREVENTO Moja záhrada

Rozhovor: Loutkové divadlo dává možnost cítit se svobodně

Rozhovor s Luizem Andrém Cherubinim, režisérem inscenace Moja záhrada, kterou mohli diváci zhlédnout v rámci festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018.

Celý článek >

Divadlo Minor Toodle Noodle

Divadlo Minor uvedlo novou inscenaci Toodle-noodle

Divadlo Minor uvedlo v neděli 7. října 2018 první premiéru sezóny. Režisér Jiří Adámek se ve své tentokrát loutkové inscenaci Toodle-noodle nechal inspirovat anglickou nonsensovou poezií a obdobím viktoriánské Anglie.

Celý článek >

Divadlo Banialuka z Bielsko-Bialej: Kráľ Matej

BÁBKARSKÁ BYSTRICA TOUR 2018 SPOJÍ BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ BÁBKOVÝM DIVADLOM

Od 5. do 9. októbra sa v Banskej Bystrici a 6 ďalších obciach Banskobystrického kraja uskutoční 21. ročník najväčšieho festivalu bábkového divadla na Slovensku. Bábkarská Bystrica TOUR 2018 ponúka predstavenia pre detské a dospelé publikum, scénické diala viac než 100 umelcov a umelkýň, zaujímavé sprievodné a paradivadelné aktivity, platformu pre rodiny s deťmi v Divadelnom šapite a iné inšpirácie bábkodivadelného sveta.

Celý článek >

Den české animace 2018

Den české animace se rozšiřuje

I letos chystají týmy Anifilmu a ASAFu Den české animace, který se nově uskuteční v letenském Biu Oko, a to ve čtvrtek 11. října 2018.

Celý článek >

6. narozeniny, Muzeum Karla Zemana

Den plný kouzel a filmových triků

V sobotu 6. října slaví filmové pražské Muzeum Karla Zemana 6. narozeniny. K oslavám svého výročí připravilo den plný kouzel, filmových triků a animačních workshopů.

Celý článek >

Divadlo Minor Polní žínka Evelínka

Divadlo Minor vstupuje do nové sezóny

Minor nabídne divákům kromě pěti nových inscenací i další projekty a aktivity mimodivadelního charakteru pro celou rodinu.

Celý článek >

Muzeum loutkářských kultur, Degaska, Tanec kolem baletky

Nová výstava umožní vyzkoušet si práci restaurátorů loutek

Od 28. září 2018 mohou návštěvníci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi zavítat na zbrusu novou výstavu nazvanou Tanec kolem baletky s podtitulem Co se děje v restaurátorské dílně?

Celý článek >

Teatro Matita Pulcinella

Glosa: Pulcinella, Panda a Matija Solce

Sólové, maňáskové a minimalistické představení Pulcinella uvedl Matija Solce v rámci festivalu Žižkovská Loutka v neděli 16.9. ve venkovním šapitó žižkovského Atria.

Celý článek >

Nori Sawa Pohádky

Glosa: Nori Sawa na festivalu Žižkovská loutka

Jak to vypadá v žaludku vlka potom co sežral Karkulku s babičkou? Co se stane, když tři prasátka potkají vlka, který ovládá hara-kiri? A znáte smutný příběh malé mořské víly?

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Bábkarská Bystrica Tour 2018

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.