Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu
Loutková scéna Radost Strakonice Deidre Loutkářská Chrudim 2019

Rozhovor: Keltský minimalismus

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: porotou oceněná inscenace Deidre (Loutková scéna Radost Strakonice). Rozhovor: Ema Šlechtová

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Rozhovor: HAPPENING (nejen jako) VZPOURA PROTI STERILITĚ

Rozhovor s Matijou Solcem.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Rozhovor: Sme zo zemegule? Alebo odkiaľ pochádzame?

Já, ty a to je tanečná inscenácia pre batoľatá od desiatich mesiacov do troch rokov. Spolu s autorkou konceptu a režisérkou Karolínou Křížkovou sme sa porozprávali o vzniku inscenácie, s akými materiálmi pracuje a čo ju fascinuje na tejto vekovej kategórii.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Spanilá jízda liberecké Liazky

Když před jedenácti roky Naivní divadlo Liberec uvedlo Pohádku o Raškovi, uchvátilo na řadu let diváky napříč generacemi, nadchlo kritiku i odborníky a získalo celou řadu cen. Nyní se na tento úspěch pokusil liberecký soubor v téměř stejném složení navázat – v čele s autorem Tomášem Syrovátkou a režisérem Martinem Tichým. A to Pohádkou o Liazce, která nás rovněž přenáší do nedávné minulosti a na půdorysu moderního příběhu plného dobrodružství zpracovává ryze regionální téma. Ovšem s nadregionálním dopadem.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Rozhovor: Dobrodružství na trase Liberec–Dakar

Liberecký dramatik Tomáš Syrovátka přišel s nápadem volně navázat na úspěšnou Pohádku o Raškovi, kterou s Martinem Tichým v Naivním divadle připravil již před deseti lety. Opět se vrátil ke sportu a regionálnímu tématu se světovým přesahem, a tak vznikla hravá Pohádka o Liazce, o které nám víc prozradil dramaturg Naivního divadla Vítek Peřina.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Do roku 1942 a zase zpátky

Po skončení představení inscenace Věci snadno zapomenuté jsem v Draku stejně jako ostatní čtyři diváci slíbila, že nebudu vyprávět, o čem inscenace byla. Co tedy říct?

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Rozhovor: Nechávám objekty mluvit mlčky

O tom, co dokážeme odečíst z věcí každodenní potřeby. Vtiskujeme do nich svou minulost, přítomnost i budoucnost. A věci nám pak mohou vyprávět. Katalánský umělec Xavier Bobés skrze ně sdílí své i naše vlastní příběhy.

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

Rozhovor: Takové normální autistické divadlo…

Mimoň je malý chlapec, který žije spokojeně ve svém vlastním světě na vzdálené planetě Mimo. Ta se ale jednoho dne začne přehřívat, a tak se hrdina musí vydat na cestu vesmírem, na níž ho čeká celá řada dobrodružství. To je zápletka autorské inscenace Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského, která nabízí netradiční pohled na svět dítěte trpícího Aspergerovým syndromem. O tom, jak vznikala, nám více prozradil právě režisér Jakub Vašíček.

Celý článek >

Divadlo loutek Ostrava Bato a Lato

Pimprléto Divadla loutek Ostrava nabízí pohádky, loutkový průvod i koncerty

Divadlo loutek Ostrava pro své diváky i letos chystá tradiční prázdninový program. Akce s názvem Pimprléto začíná v úterý 16. července a potrvá do 11. srpna.

Celý článek >

Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Naivní divadlo dominovalo Mateřince

Ceny udělené na festivalu Mateřinka 2019 opanovalo pořádající divadlo, které získalo čtyři ceny za inscenaci Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! a jednu za Žluté – modrá – zelený

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.