logo dire/act

online platforma DIRE/ACT

Studenti režie a dramaturgie alternativního a loutkového divadla pražské DAMU vytvořili online platformu DIRE/ACT. Platforma slouží ke sběru a sdílení nejrůznějších cvičení, která mohou být nápomocná k procesu tvorby.

Celý článek >

Logo Divadla Lampion

Konkurz – hledáme posilu hereckého souboru

Divadlo Lampion hledá novou posilu hereckého souboru, konkrétně pánské šatny. Jakožto scéna zaměřená primárně na loutkovou a alternativní tvorbu požadujeme schopnost animace, hry s předmětem/loutkou a improvizace. Hra na hudební nástroje je velmi vítána, stejně tak pěvecké a pohybové dovednosti.

Celý článek >

Logo

Co se děje v Draku? Od 2. června už zase hrajeme!

Po téměř tříměsíční odmlce otevře Divadlo Drak své hlediště opět divákům. Drak obnoví svůj provoz 2. června a v jeho programu veřejnost najde nejen dopolední představení pro nejmenší, ale také odpolední a večerní reprízy drakovských inscenací, které jsou určeny starším dětem, teenagerům i dospělým.

Celý článek >

Slon a mravenec Polárka

Divadlo Polárka uvádí pro předškolní diváky Slona a mravence

I ve ztížených podmínkách nazkoušelo brněnské Divadlo Polárka venkovní loutkové představení pro diváky od tří let podle knížky známé české výtvarnice a spisovatelky Daisy Mrázkové Slon a mravenec. Režie se ujal Radek Beran z pražského loutkového souboru Buchty a loutky. Na oslavu Dne dětí bude představení streamované na internetové televizi MALL.TV.

Celý článek >

Otevíráme Švestkový Dvůr v Malovicích, sídlo Divadla Continuo.

Švestkový Dvůr v Malovicích otevírá opět v červnu své brány jak divákům, tak i umělcům na rezidencích. Před začátkem prázdnin zde uvede dva premiérové projekty a inscenace v rámci festivalu TANEC PRAHA v regionech. V létě diváci nepřijdou ani o divadelní site specific projekt, který se tentokrát bude konat v srpnu v okolí Malovic.

Celý článek >

Dítě v dlouhé 2020

Místo festivalu on-line workshop

Ve středu 20. května měl v pražském Divadle v Dlouhé začít 22. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé. Kvůli opatřením, která v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 zavedla vláda ČR, byl festival zrušen a nemohl být ani přesunut do on-line prostoru.

Celý článek >

Theatrum Kuks 2020

V KUKSU SE OTEVÍRÁ GALERIE LOUTEK JIŘÍHO NACHLINGERA

Expozice Braunova socha loutkou v Kuksu připomíná počátky východočeského loutkářství a přímo naplňuje závazek spojený s jeho zařazením mezi nehmotné památky UNESCO (2016) – zajistit živou kontinuitu loutkářství. Otevření Galerie s loutkami Jiřího Nachlingera v divadle Comoedien-Haus v Kuksu proběhne v důsledku pandemie komorně. Během léta však bude možné Galerii navštívit a o prázdninových víkendech zhlédnout loutková představení.

Celý článek >

Hvězdný posel NDL

Naivní divadlo Liberec začne v červnu opět hrát

Krátce po uvolnění proti-pandemických bezpečnostních opatření začne Naivní divadlo hrát opět pro veřejnost. V průběhu června totiž na repertoár přibude nová inscenace KABINET ZÁZRAKŮ neboli ORBIS PICTUS, jejíž dvouměsíční zkoušení momentálně vrcholí.

Celý článek >

Demokracie

Divadlo Minor připravuje livestream a outdoorové aktivity

Divadlo Minor uvede v pátek 15. května od 18 hodin první livestream interaktivní inscenace Demokracie režiséra Braňa Holička, při němž budou moci diváci ovlivňovat průběh představení z pohodlí domova. Divadlo tak přizpůsobuje provoz současné epidemiologické situaci. Kromě livestreamu přináší Minor řadu outdoorových aktivit.

Celý článek >

Logo

Divadlo DRAK otevírá pro veřejnost galerii Labyrint

12. května se po dvou měsících opět otevře Labyrint Divadla DRAK. Galerie bude otevřena od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Kromě stálé expozice Příběh DRAKu, výstavy A neříkej to ve škole… a originální multimediální herny s trenažéry, které dětským návštěvníkům umožní vyzkoušet si různé divadelní profese, budou na programu i pravidelné workshopy.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >
Výběrové řízení na ředitele Naivního divadla Liberec

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.