Nanuk MinorFoto: archiv divadla

V Minoru se odehraje vánoční příběh z laponského kraje

Divadlo Minor uvede v neděli 10. listopadu 2019 premiéru inscenace Nanuk v podání studentů a absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Vánočně laděný příběh z laponského kraje bude určen divákům od 5 let.

Sněhové závěje, ledové kry a polární záře. Vánoce v Laponsku provází tuhá zima a mráz. Raději zůstat doma u ohně! Jenže Panukovi, eskymáckému lovci, se ztratí během lovu ryb jeho nejlepší přítel, pes Nanuk. A o Vánocích přeci nesmí být nikdo sám. Co na ně čeká ve sněhové bouři? Podaří se jim včas najít jeden druhého?

Příběh o Nanukovi je inspirován laponskou kulturou a legendami. Laponsko je oblast rozkládající se na území čtyř států – Norska, Švédska, Finska a Ruska. Obývají jej Sámové, kteří se v minulosti potýkali s útlakem ze strany sousedních rozpínajících se národů. Teprve na konci 20. století začali být respektováni jako menšina s vlastním jazykem, kulturou a zvyky. Dnes již ale málo z nich hovoří původními sámskými jazyky nebo udržuje v paměti jejich tradice.

Režisérka Anna Klimešová, dramaturg Boris Jedinák a scénografové Klára Fleková a Mikoláš Zika již tvoří sehranou skupinu. V této sestavě vytvořili absolventskou inscenaci v Divadle DISK Barunka is leaving a inscenaci Ticho po pěšině uvedenou v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Věnují se autorskému divadlu, kde celý koncept vzniká spoluprací všech tvůrců v průběhu zkoušení a scénář se rodí až do posledních chvil před premiérou. Ve své tvorbě kombinují různé žánry i divadelní prostředky a kladou důraz na obrazivost a výtvarnou stránku. O hudbu k inscenaci se postará člen skupiny Fekete Seretlek, herec a skladatel Ivo Sedláček.

Nanuk MinorFoto: archiv divadla

Veřejná generálka: 9. listopadu 2019 v 10:00

Premiéra: 10. listopadu 2019 v 18:00

Nejbližší reprízy: 13. listopadu v 18:00 a 5. prosince v 18:00

Vstupenky jsou k dostání buď online nebo v pokladně divadla (Po–Pá 10:00–13:30 a 14:30–20:00; So–Ne 11:00–18:00)

Pro děti od 5 let.

Délka představení 50 minut.

Inscenační tým

Režie: Anna Klimešová

Dramaturgie: Boris Jedinák

Hudba: Ivo Sedláček

Scénografie: Klára Fleková, Mikoláš Zika

Hrají: Kateřina Císařová, Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Nataša Mikulová, Ivo Sedláček

Jan Horák, 7. 11. 2019

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

Výběrové řízení na ředitele Naivního divadla Liberec

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.