Loutkar.online

Online archiv

Švecová, Veronika: Loutka dokáže mnohem víc, než je v reálném světě možné, Loutkář 3/2021, s. 60–63

Loutka dokáže mnohem víc, než je v reálném světě možné

Když jsme roku 2019 na těchto stránkách otevírali seriál rozhovorů s výtvarnicemi loutkového divadla, báli jsme se, zda se nejedná o ohrožený druh. Již třetí díl pokračování této obnovené série dokazuje, že pozoruhodných scénografek je v loutkářském prostředí požehnaně. V tomto čísle se představí Andrea Sodomková.

Andrea Sodomková (rozená Jantošková) se narodila roku 1973 v Trenčíně na Slovensku. Po absolvování gymnázia se v roce 1992 vydala do Prahy na DAMU, kde studovala obor scénografie alternativního a loutkového divadla pod vedením docenta Pavla Kalfuse.

Od roku 1997 Sodomková spolupracovala na vzniku a další činnosti organizace Mamapapa, která realizovala site-specific projekty v různých prostorách především bývalých i současných průmyslových objektů, ale i v různých kulturních památkách. Příkladem může být inscenace Zlatá rato…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.