Online archiv

Bergmannová, Pavla: Tři pozdravy z loutkové Ostravy, Loutkář 2/2018, s. 58–61

Sezona 2017/2018 v ostravském Divadle loutek nabídla prozatím tři premiérové tituly – scénickou montáž s názvem Stříhali do hola Josefa Kainara, motivy kouzel propojený dvojtitul Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku a konečně i do nového loutkového hávu zasazenou Erbenovu klasiku Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Inscenace – zejména díky svému zacílení na rozmanité věkové kategorie – přinášejí do repertoáru divadla značnou pestrost, na straně druhé ale také kvalitativně odlišná zpracování. Ve výčtu zmíněných titulů sice nenajdeme žádný výrazný propadák, nejpodstatněji ale zaujme především první z nich.

To nejlepší na začátek

V minulém roce uplynulo sto let od narození básníka, dramatika, překladatele, novináře, ale také skvělého hudebníka Josefa Kainara (1917–1971), jehož „mladá léta“ jsou nesmazatelně spjata také s Ostravou a nedalekým Hlučínem. A právě epizody z jeho život…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.