Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu
Divadlo loutek Ostrava Malá Mína zmlsanáFoto: Divadlo loutek Ostrava

Hlavní scéna Divadla loutek je opět v provozu

Hlavní scéna Divadla loutek Ostrava je od 1. dubna opět v provozu. Divadlo ji v lednu uzavřelo kvůli silnému zatékání vody do prostoru jeviště a hlediště.

Příčiny havarijní situace jsou již odstraněny a zbylé stavební práce, které v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí hlavní budovy stále probíhají, běžný provoz divadla neomezí. Dubnový program hlavní scény nabízí premiéru nové inscenace Ronja, dcera loupežníka i poslední reprízu Malé Míny zmlsané v této sezóně.

Hlavní scéna Divadla loutek Ostrava byla od 8. ledna kvůli silnému zatékání do prostoru jeviště a hlediště uzavřena. Příčinou havarijní situace byla kromě stávající skladby střechy především kondenzace par v systému rozvodů vzduchotechniky. Střechu nad provazištěm a vzduchotechniku nechalo divadlo vyměnit. Souběžně s těmito pracemi probíhala v hlavní budově divadla plánovaná revitalizace zahrnující výměnu oken a vnější i vnitřní zateplení budovy. Velká část úprav již byla provedena, zbylé stavební práce – vnější zateplení a fasáda – proběhnou za plného provozu divadla.

Hercům ani divákům proto již nic nebrání se na hlavní scénu vrátit. Úplně poprvé to bude k příležitosti premiéry nové inscenace Ronja, dcera loupežníka v režii Martina Tichého, která proběhne v pátek 5. dubna. Dále dubnový program hlavní scény nabízí třeba poslední reprízu Malé Míny zmlsané v této sezóně. Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát v režii umělecké šéfky Divadla Petra Bezruče Janky Ryšánek Schmiedtové je oblíbenou stálicí repertoáru Divadla loutek. Pro velký divácký zájem byla v loňském roce přesunuta z alternativní na hlavní scénu, která disponuje větší kapacitou sálu.

Diváci, kteří si zakoupili vstupenky na zrušený lednový program, mají stále možnost výměny či vrácení vstupného a to nejpozději do konce roku 2019 na pokladně divadla.

Klára Šebestová, 3. 4. 2019

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.