Loutkar.online

Online archiv

Balvínová, Malvína: Sledovat, co udělá loutka v kombinaci s digitální animací, Loutkář 4/2022, s. 97–99

V dalším díle našeho seriálu o českých filmařích, kteří ve své tvorbě využívají loutkovou animaci, se zaměříme na režiséra Jana Míku. Ten s oblibou kombinuje loutky voděné či animované s dalšími přístupy – s hranou akcí či digitální animací. Nedávno navíc dokončil autorský film Husa.

Jan Míka je absolventem bakalářského studia hrané režie na pražské FAMU a magisterského studia vizuálních efektů a klasické animace na Filmové akademii Miroslava Ondříčka (FAMO) v Písku. Pod značkou Filmofon produkuje krátké filmy, reklamní spoty a promo videa, ale také autorské filmy. Cíleně se přitom zaměřuje na výrobu animovaných a kombinovaných filmů, za něž získal několik ocenění na tuzemských i mezinárodních festivalech.

Studium v Písku absolvoval v roce 2016 kombinovaným filmem Jsme přece lidi. Ten vypráví o strastech jednoho zajíce: během kruté zimy je vystaven mrazu, čelí hladu a nebezpečí ze strany …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.