Loutkar.online

Online archiv

Švecová, Veronika: Blesk z čistého nebe, Loutkář 4/2022, s. 91–93

Letošní držitel ceny Thálie v oboru loutkové divadlo je tak trochu opředen tajemstvím. Upozornil na sebe právě rolí jednoho z bratrů Kopeckých v nesmírně úspěšné inscenaci Bratři naděje v Divadle Minor. Jméno Gustav Hašek do té doby nepatřilo k těm nejskloňovanějším napříč loutkářskou komunitou. Může za to ale možná i fakt, že nejčerstvější laureát více slyší na úplně jiné jméno. Následující rozhovor snad alespoň trochu poodhalí, kdo je onen tajemný Kevin, a nabídne i v lecčem překvapivý pohled do zákulisí zkoušení Bratrů naděje.

Kde začala vaše herecká dráha?

Za mou cestou k divadlu stojí moje spolužačka ze střední průmyslové školy, kam jsem šel kvůli kamarádovi, s nímž jsem hrával Dračí doupě. Před maturitou jsem přemýšlel, co dál se životem a spolužačka mi doporučila, ať zkusím hereckou školu. Tak jsem se šel na DAMU zeptat, jak se připravovat na přijímací zkoušky, ale…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.