Loutkar.online

Online archiv

Turošík, Marek: Divadlo Continuo a jeho paralely s Odin Teatret, Loutkář 4/2022, s. 81–90

Divadlo Continuo a jeho paralely s Odin Teatret

Táto štúdia sa pokúša o sledovanie trás a popis konkrétnych prvkov prenosu inšpirácie medzi dvomi významnými nezávislými divadelnými skupinami – od zdroja, dánskeho Odin Teatretu, k prijímateľovi, českému Divadlu Continuo – a dokazuje, že obe divadlá nielenže patria k jednému špecifickému prúdu divadelných skupín, no prenos tu vytvoril hlboký, nenáhodný a dobre pozorovateľný vzťah manifestujúci sa notoricky sa opakujúcimi znakmi.

Osobne ma v praxi Odin Teatretu a Divadla Continuo azda najviac uchvacuje spojenie starého a nového, primitívneho a novoobjaveného, kodifikovaného a autorského a z toho prirodzene plynúce napätie. To, že denne môžem byť svedkom niečoho, čo je zároveň prastaré a zakódované v ľudskej DNA, no stále živé a plné energie.

Je zrejmé, že medzi Odinom a Continuom existuje vzťah. Sú to síce rozdielne divadlá pracujúce v dvoch rozdielnych kontexto…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.