Loutkar.online

Online archiv

Dolenská, Kateřina: Tři dekády s Divadlem Continuo, Loutkář 4/2022, s. 72

Dalším divadlem, kterému je záhodno věnovat větší pozornost, je malovické Divadlo Continuo, které svou uměleckou cestu zahájilo jako loutkářský soubor. Letos oslavilo třicet let od svého založení a během nich se ve svém hledání uměleckého výrazu nikdy nezastavilo. Prostě Continuo.

Jeho zakladateli jsou absolventi činoherní scénografie DAMU Pavel Štourač a Helena Štouračová (Halasová),1 kteří se vydali cestou „chudého“, nicméně výtvarně neobyčejně zajímavého divadla s častým využitím starých opotřebovaných věcí, jako jsou okenní rámy, dveře, oprýskaný nábytek, zavařovací sklenice se svíčkami, omšelé kufry, staré oděvy a obuv, uschlé listí, papír nebo sypající se písek. Continuo je šetrné. Co si bere, zušlechtěné vrací. Nemá odpad, jímž by znečišťovalo přírodní či duchovní prostředí, protože v něm funguje jakási recyklace: získané zkušenosti se neodkládají. Dávají se znovu do ob…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.