Loutkar.online

Online archiv

Dolenská, Kateřina: Erik jinak, Loutkář 4/2022, s. 44–45

Letošní udělování loutkářské ceny Erik, které se uskutečnilo 30. listopadu ve Studiu Švandova divadla, nabouralo lety zaběhaný zvyk končit jím přehlídku Přelet nad loutkářským hnízdem. A zdá se, že se nové pojetí v premiéře osvědčilo.

Důvodů pro změnu bylo hned několik a ten asi hlavní zněl, že se i část divadelní obce domnívala, že je Erik cenou Přeletu. Což samozřejmě není, jde o putovní cenu udělovanou Českým střediskem UNIMA. Výsledný držitel zlatého ptáčka Erika (autorem plastiky s podobou lehce odkazující k významné osobnosti českého loutkářství 20. století Eriku Kolárovi je Jaroslav Doležal) vzejde z ankety o nejinspirativnější loutkářskou inscenaci uvedenou v předchozí sezóně a své tipy do ní posílají loutkářští publicisté, praktici i teoretici. Dalším relevantním důvodem pro změnu bylo také rozhodnutí výboru Českého střediska UNIMA připomínat si slavnostním večerem každor…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.