Loutkar.online

Online archiv

Malíková, Nina; Klíma, Miloslav; Luňáková, Blanka; Vašíček, Pavel: Zemřeli, Loutkář 1/2021, s. 98–100

Václav Poul

(20. 8. 1951–14. 1. 2021)

Patřil mezi nejvýraznější herecké osobnosti českého loutkového divadla. Studium herectví na katedře loutkového divadla na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze absolvoval v roce 1979. Ještě během závěrečného ročníku nastoupil společně s Tomášem Dvořákem a Blankou Josephovou Luňákovou do plzeňského Divadla Alfa, kde strávil čtyři sezóny. Po nich přijal na tři roky angažmá v Naivním divadle Liberec a v roce 1985 se stal členem souboru Divadla DRAK.

Ve všech svých působištích zanechal nesmazatelnou stopu jako vynikající herec, skvělý kolega a mimořádný člověk. Za bezmála třicet šest let svého působení v DRAKu (1985–2017) se stal jednou z nejvýznamnějších osobností jeho historie a vytvořil tu řadu nezapomenutelných rolí, mj. v inscenacích Prodaná nevěsta (1986), Královna Dagmar (1988), Mysteria Buffa (1990), Pinokio (1992), Tři zlaté vlasy děda Vš…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.