Loutkar.online

Online archiv

Kratochvíl, Karel: Autorská práva a divadlo, Loutkář 1/2021, s. 90–92

Že se na scéně herci nemají překrývat, že se nemají k divákům točit zády a že se na jevišti nesmí pískat – tyto divadelní zákony zná kdekdo. Ale zákon autorský? Víte, jak připravit divadelní inscenaci v souladu s ním? O autorském zákoně, ale také o divadelním pirátství a Medvídkovi Pú jsem hovořil s ředitelem DILIA, prof. JUDr. Jiřím Srstkou. Čtěte pozorně, neboť ignorantia non excusat – neznalost neomlouvá!

Když si před několika lety nechala americká televize NBC udělat průzkum, vyplynulo z něj, že 24 % dat na světovém internetu je přeneseno nelegálně. Máte představu, kolik procent divadelních představení je odehráno v České republice nelegálně, tedy bez řádné licence?

Myslím si, že jich tolik není, protože divadelní síť v České republice je poměrně přehledná. Profesionálních divadel v České republice je asi sto třicet, vedle této petrifikované sítě profesionálních divadel exis…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.