Loutkar.online

Online archiv

Šlechtová, Ema: DidaDiv je životní filosofie, Loutkář 1/2021, s. 84–87

Na webové stránce www.didadiv.cz si koupíte krabičku obsahující kartonové loutkové divadlo a jednoduchý návod. S kamarády, spolužáky, nebo samostatně ho výtvarně zpracujete, zahrajete si na dramatika, režiséra i herce a premiéru zaznamenáte na chytrý telefon opřený o kartonový stativ. Instantní divadelní proces graduje nahráním videa na webovou stránku projektu v kolonce Upload.

Tak nějak funguje projekt DidaDiv, který se zrodil v roce 2012 pod hlavičkou spolku Free Apples. Kromě kreativního vyžití může DidaDiv nabídnout funkci učební pomůcky ve školách, ale i prostředku ke komunikaci během firemních teambuildingů. S hravostí a nápaditostí kartonové divadelní platformy se mohli loutkáři seznámit v rámci online workshopu na 20. ročníku festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem, který vedli zakladatelé DidaDivu Jan Horký a Jindřich Krippner.

Co to znamená DidaDiv?

Jindřich: Název vznikl ze spojení s…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.