Loutkar.online

Online archiv

Švecová, Veronika: Kuchařku, kdy, co a v jaké míře použít, nemám, Loutkář 1/2021, s. 80–82

Kuchařku, kdy, co a v jaké míře použít, nemám

V roce 2019 jsme na stránkách Loutkáře představili čtveřici scénografek loutkového divadla a vzhledem k tomu, kolik talentovaných dam se loutkám věnuje, by byl hřích se na tak nízkém čísle zaseknout. V roce 2021 se tak můžete těšit na další kvarteto portrétů, které odstartuje Renáta Vosecká.

Renáta Vosecká (dívčím jménem Pavlíčková) se narodila v březnu roku 1970 v Praze. Tvůrčí výtvarné práci se rozhodla věnovat už v útlém věku, a tak v roce 1984 nastoupila na Střední uměleckoprůmyslovou školu na pražském Žižkově, kde v roce 1988 zdárně absolvovala obor tvarování hraček a dekoračních předmětů, hantýrkou nazývaný „hračka“. Před vysokoškolským studiem sbírala zkušenosti mimo jiné jako propagační výtvarnice Divadla U Jindřišské věže (Divadla Minor), kde pracovala i v dílnách.

Na DAMU studovala v letech 1992–1998 obor scénografie altern…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.