Loutkar.online

Online archiv

Slavíčková, Sarah: Občas dojde ke střetu profesí, Loutkář 1/2021, s. 76–79

Členové loutkářských rodin Vašíčků a Bělohlávků patří mezi činorodé a inspirativní tvůrce, kteří loutkové divadlo obohatili o nespočet inscenací, loutek, kostýmů, textů i skvělých loutkohereckých výkonů. Pro sestry Mirku Bělohlávkovou a Terezu Vašíčkovou, rodným jménem Venclovy, je loutkové divadlo domovem a doslova jednou velkou rodinou.

Jak jste se k divadlu dostaly? Byla vaše cesta společná?

Mirka: V naší rodině, kam až paměť sahá, nikdo nebyl „profesionálním“ divadelníkem. Zato máme v rodě jedenáct učitelů! Když se o někom řeklo, že je „hérečka“, mělo to dosti hanlivý podtext.

Tereza: Když se sestra dostala na DAMU, babička jí při každé příležitosti neopomněla vynadat, jak špatné, a hlavně zbytné povolání si vybrala. Říkala: To takhle servírka nebo švadlena, to je něco pořádnýho! Dědeček jen tiše špital: Nech ji bejt.

Mirka: A naše divadelní počátky? Obě…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.