Loutkar.online

Online archiv

Šlechtová, Ema: Dům loutek?, Loutkář 1/2021, s. 70–75

Dům loutek?

Potřebuje se česká loutkařská komunita sjednotit pod jednou kamennou institucí?

Nedávno se v médiích objevila zpráva, že Tanec Praha, z. ú., vyhrál výběrové řízení na dlouhodobý pronájem opuštěné budovy na Žižkově. Vizí projektu je vznik české platformy pro tanec, tedy Domu tance – tvůrčího a vzdělávacího centra primárně zaměřeného na tanec a veškeré jeho přesahy do ostatních uměleckých oborů.1 V pražských Nuslích už jedenáct let sídlí Cirqueon – centrum nového cirkusu, v němž se mimo výukové haly nachází i odborná knihovna. Výhody kamenné instituce, která sjednocuje tvůrce, nabízí místo pro workshopy a která uměleckému oboru umožňuje komplexně, systematicky a experimentálně se rozvíjet asi není třeba zdůrazňovat. Je až s podivem, že v Česku (v Praze?) neexistuje podobný projekt věnovaný loutkářství. Samozřejmě, že tuto úlohu do jisté míry zastávají statutárn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.