Loutkar.online

Online archiv

Šlechtová, Ema: V loutkovém divadle nemá cenu držet fantazii na uzdě, Loutkář 1/2021, s. 68–69

Novým šéfem Divadla rozmanitostí Most se stal Jiří Kraus, herec, hudebník, režisér, politik, patriot, který se na prknech Městského divadla Most pohybuje od roku 2000. K loutkám má vztah už z dětských let a spolu s režisérkou a dramaturgyní Hanou Marvanovou využívá momentální situace k přípravám sezóny v roce 2022. „Rozmáňo“ v novém si pod jeho uměleckým vedením dává za cíl navazovat dialog se současnou mládeží.

Co vás dovedlo z prken činohry do vedení loutkového divadla? Vnímáte tuto změnu jako svého druhu osobní restart?

Nabídka na post uměleckého šéfa přišla v době, kdy jsem přemýšlel o tom, co dál. V činohře se mi stalo to, co málokterému herci. Během těch pětadvaceti let jsem si splnil všechny své tři herecké sny. Když jsem šel k divadlu, toužil jsem si zahrát v Gogolově Revizorovi – už u přijímaček jsem říkal Chlestakův monolog. Před čtyřmi lety se objevil na dramaturgickém pl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.