Loutkar.online

Online archiv

Švecová, Veronika: Chceme, aby naše inscenace měly přesah, Loutkář 1/2021, s.

Divadlo Alfa má nové umělecké vedení – po odchodu Tomáše Dvořáka jej na postu uměleckého šéfa nahradil Tomsa Legierski. V Alfě spolupracuje s dramaturgyní Petrou Kosovou, které nikdo neřekne jinak než „Kosa“. Ptát se nových šéfů a ředitelů na jejich práci v době, kdy divadla nehrají pro veřejnost, je trochu ošemetné. Z Plzně se ale do rozhovoru vyvalila vlna optimismu a dobré nálady. A i když občas probleskne smutnější nota ohledně nejistého plánování nebo zrušených projektů, mnohem více je z dvojice dotazovaných cítit tvůrčí energie, kterou i nadále směřují do svých aktivit, a těší se, až znovu otevřou dveře divákům.

Byla nabídka na post uměleckého šéfa výsledkem dlouhého domlouvání, nebo přišla jako blesk z čistého nebe?

Tomsa Legierski (TL): Byl to blesk z čistého nebe.

Petra Kosová (PK): Začalo to inscenací Alfa farma. Chtěli jsme, aby byli herci aktivnější a zajíma…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.