Loutkar.online

Online archiv

Vondráková, Adéla: Když ještě muži neváhali umrznout, Loutkář 1/2021, s. 47–49

Občas se stane, že skupina výzkumníků ztroskotá na ledové kře sto kilometrů severně od Severovýchodní země, a přestože pomoc dorazí až za měsíc a půl, podaří se trosečníky zachránit. Občas se stihne odpremiérovat inscenace i uprostřed pandemické apokalypsy, tak jako se to v září podařilo Divadlu Minor s inscenací Ztroskotání vzducholodi Italia. Občas se na světě dějí zázraky.

Pravdou však zůstává, že člověk nemůže být všem zázrakům osobně přítomen – třeba právě kvůli probíhající pandemii. A tak musela tahle recenze vzniknout na základě záznamu, který Divadlo Minor laskavě poskytlo.

Plný název inscenace zní Ztroskotání vzducholodi Italia řízené generálem Nobilem při návratu ze severního pólu do základního tábora v Kings Bay 25. května 1928 a v Minoru ji režíroval Jiří Havelka, jehož autorský styl (ať už ve výběru témat, práci s herci i postavami, nebo třeba ve smyslu pro humor) …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.