Loutkar.online

Online archiv

redakce: Josef Skupa Superstar, Loutkář 1/2021, s. 42

V několika předchozích textech se skloňovalo jméno českého loutkáře Josefa Skupy v souvislosti s až iniciačním významem zájezdu jeho loutkového divadla do pobaltských zemí. Vraťme se tedy společně do roku 1935 a připomeňme si jeho tehdejší triumf, byť ho někteří badatelé poněkud relativizují. (red)

Jan Malík k tomuto turné na stránkách časopisu Loutkář uvedl: *Prof. Skupa v Pobaltských státech roku 1935. V Kaunasu (Litva) 23. května dvě dětská a jedno večerní představení, 25. května pro zvané hosty (přes sto) večer na vyslanectví v Rize (Lotyšsko), 28., 29. a 30. v Národním divadle Estonia v Tallinu (Estonsko) vždy odpoledne pro děti a večer pro dospělé. Tu prof. Skupa obdržel před publikem loutku estonské dívky od dramaturga Mettuse (dar Ally Orav): 1. června v Národním divadle Endla dvě představení, 4. července v Národním divadle Vanenmine v universitním městě Tartu (Estonsko) dvě představení, 7. a 8. …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.