Loutkar.online

Online archiv

Dolenská, Kateřina: Většina loutkových divadel hraje pro dětské publikum, Loutkář 1/2021, s. 15–17

Jaké je postavení loutkového divadla v ruské kultuře? Je rovnoprávné, nebo se na ně shovívavě pohlíží jako na poněkud méně uměleckou disciplínu?

Alexej Gončarenko:Veřejnost často vnímá loutkové divadlo

jako něco, co je určeno výhradně dětem. Každé velké loutkové

divadlo v Rusku má ale v repertoáru jeden nebo dva tituly pro

dospělé. Loutky navíc nenalezneme jen v loutkových divadlech. V

loňském roce získala inscenace režiséra Borise Konstantinova

Ticho. Pocta Edith Piaf národní divadelní cenu Zlatá maska za nejlepší výkon v kategorii loutkového divadla. Tato inscenace je přitom určena dospělým a hraje se v loftovém divadelním prostoru

Bojarskije palaty, kde se často konají představení experimentálních

nezávislých souborů. Mezi mladými diváky se tato scéna řadí k

nejoblíbenějším. Divadlo národů (které spolupracuje s Robertem Lepagem, Thomasem Ostermeierem, Alvisem Hermanisem, Andrejem Moguč…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.