Loutkar.online

Online archiv

Dolenská, Kateřina: Loutkář umí zapnout hlavu, srdce a ruce, Loutkář 1/2021, s. 4–8

Osobností čísla je tentokrát muzikant, který má na svém kontě hudbu k téměř dvěma stovkám inscenací, a zároveň pedagog KALD DAMU, jemuž prošla rukama celá generace divadelníků – Vratislav Šrámek. Vzhledem k tomu, že jsme nejen kolegové z katedry, ale máme za sebou i mnoho společných debat jako členové odborných festivalových porot, ponechávám našemu povídání formu tykání. Tento rozhovor je také úvodním příspěvkem k novému celoročnímu seriálu představujícímu významné hudebníky, kteří věnují svůj talent a um do služeb loutkářství.

Pokud vím, pocházíš z umělecké rodiny – tvůj otec byl šéfem výpravy Státního divadla v Ostravě a matka operní zpěvačka. Nepřemýšlel jsi někdy nad tím věnovat se třeba z pubertálního vzdoru něčemu jinému než divadlu?

S tím pubertálním vzdorem to u mě bylo úplně jinak. Jako kluk jsem chtěl být nejdřív malířem, pak námořníkem a pořád jsem …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.