Loutkar.online

Online archiv

Šlechtová, Ema: Skrze loutku se mi lépe komunikuje, Loutkář 4/2020, s. 96–98

Johana Bártová vystudovala užitá média a fotografii na Střední průmyslové škole grafické v Praze. Momentálně je studentkou magisterského programu na KALD. Je režisérkou nezávislého souboru Československé klacky a její inscenace Nejmenší ze Sámů se loni umístila jako druhá v anketě Ceny Erik, zařadila se pod Novou síť a je jednou z vývozních inscenací projektu Drama Label. Bártové režijní preciznost a smysl pro výtvarné umění se promítá do všeho, co vytváří. Chytrá, křehká a chápavá práce s loutkou ji rozhodně řadí mezi výrazné tvůrce mladé české loutkové scény.

Studovala jsi užitá média a fotografii na „Hellichovce“. Jak ses dostala k režii a jak se ti zkušenost z předchozích studií promítá do divadelní tvorby?

Studovala jsem na Hellichovce s přesvědčením, že mým životním osudem je být fotografkou. Vždycky jsem ráda psala a bavilo mě spojovat text s obrazem, s čímž jsem ale na …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.