Loutkar.online

Online archiv

Šlechtová, Ema: Loutka to zkrátka zvládne za mě, Loutkář 4/2020, s. 94–95

Tomáš Podrazil je z generace mladých loutkářů, kteří se nebojí loutkového punku ani sóla. Je členem Studia Damúza a nezávislého souboru Toy Machine. Nebojí se výzev a rád si zkouší nové projekty. Jeho energie, zápal a humor hravě okouzlí děti i dospělé. Na loutkové scéně je skutečným showmanem. V rozhovoru se nevyhneme ani současné situaci, kdy se divadlo odehrává jen v online prostoru.

Studoval jste na KALDu u Marka Bečky. Byl to právě on, kdo vás podnítil k loutkovému divadlu, nebo jste o měl o loutky zájem už před studii?

Myslím, že vedoucí ročníku na DAMU (alespoň za nás to tak bylo) má vždycky obrovský vliv na to, jakým směrem se jím vybraní studenti budou v budoucím profesionálním životě ubírat. To byl příklad i Marka Bečky. Buchty a loutky mě neuvěřitelně bavily – tou kombinací humoru, punku, tradiční patiny a nadhledu. Ještě, než jsem nastoupil do prváku, měl jsem možnost vidět …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.