Loutkar.online

Online archiv

Slavíčková, Sarah: Loutky jsem vystříhal z molitanu, který jsem našel cestou domů, Loutkář 4/2020, s. 91–93

Jsou tři. Tři kreativní a mnoha talenty obdaření muži, kteří mají rádi hračky, vtip, zlo v pohádkách, natahovací i měkký materiál a pro loutky někdy chodí přímo do lesa. Dohromady fungují v nezávislém souboru Toy Machine už deset let a, jak je vidět, věkem zrají od pankáčů a samouků k loutkářům, kteří mají svůj styl. O tvorbě Toy Machine jsem si povídala s Tomášem Běhalem a Pavlem Heřmannem.

Kdy a jak vaše uskupení vzniklo? Jste všichni tři spolužáci z DAMU?

Pavel: Nejsme, já jsem vystudoval JAMU. S Tomášem jsme v té době žili a žijeme spolu ostatně dál. Byl jsem zkrátka u vzniku souboru a stal se součástí Toy Machine.

Tomáš: Náš divadelní soubor vznikl ještě na DAMU. Asi v roce 2009 jsem spolupracoval s Marianou Večeríkovou, nyní Čížkovou. Potřebovali jsme své uskupení nějak oficiálně zastřešit. K založení sdružení byl potřeba třetí člověk, kterému bych důvěřoval. Pavla…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.