Loutkar.online

Online archiv

Malíková, Nina: Velkorysé shrnutí dějin slovenské loutkářské dramatiky, Loutkář 4/2020, s. 89–90

Recenze reprezentativní publikace, jejíž ostře oranžová barva na první pohled poutá – zaslouženou – pozornost a kterou letos vydal bratislavský Divadelní ústav, završuje cyklus materiálů publikovaný v rámci připomenutí letošního Roku slovenského divadla. (red)

Dějiny slovenské loutkářské dramatiky se zákonitě prolínají s dějinami slovenského loutkového divadla jako takového, v těsné vazbě na společnou historii a posléze i dobu společného státu – Československé republiky. Svědectví rozvoje loutkové hry v tomto rozsáhlém období od 19. století po současnost je zkoumáno a interpretováno z několika stran a pohledů nejen v přehledných souhrnných kapitolách (Vladimír Predmerský, Ida Hledíková, Juraj Hubinák, Dominika Zaťková, Lenka Dzadíková), tak v portrétech nejvýraznějších osobností (dramatiků, ale i autorů-režisérů) těchto historických úseků.

Velkoryse pojatý přehled zahrnuje nejen…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.