Loutkar.online

Online archiv

Drtina, Michal: Ve školách musí uvěřit, že návštěva divadla patří k důležitým aktivitám, Loutkář 4/2020, s. 83–85

Po více než dvaceti šesti letech skončil na vlastní žádost ředitel brněnského Divadla Radost Vlastimil Peška. Na základě výběrového řízení jej v této funkci počátkem července letošního roku nahradil Pavel Hubička, který se jako scénograf podílel na více než sto sedmdesáti inscenacích realizovaných převážně na zahraničních scénách. Jak sám uvedl, přebral divadlo v dobrém personálním a finančním stavu, ale jeho umělecké představy se podstatně liší. Jeho vizí je vytvořit z divadla instituci s evropským dosahem, v níž si na své přijdou vedle malých diváků i ti dospělí.

Dlouhá léta jste jako scénograf působil v zahraničí. Jak jste se vlastně dostal k loutkovému divadlu?

Kdysi jsem pracoval v malém studiu animované a trikové tvorby. Podílel jsem se například na filmu Jana Barty Krysař. Práce s loutkou mne tenkrát fascinovala a chtěl jsem nějakým způsobem pokračovat, protože mi učaroval lo…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.