Loutkar.online

Online archiv

Švecová, Veronika: O loutky doma zakopávám od dětství, Loutkář 4/2020, s. 77–79

Rok se s rokem sešel a loutky se v udílení Cen Thálie zase o krok posunuly. A tak opět představujeme historicky prvního laureáta, tentokrát již v samostatné kategorii Loutkové divadlo. Skleněná váza letos nemohla být předána na slavnostním ceremoniálu v Národním divadle, udílení mělo, jak také v době karantény jinak, podobu online přenosu. Co přenos částečně ztratil na vážnosti, získal na autentičnosti reakcí vítězů, kteří se o svém úspěchu dozvěděli v domácím prostředí během videohovoru. Nejinak tomu bylo i u Ondřeje Nosálka.

Ondřej Nosálek získal ocenění za herecký výkon v inscenaci Zá-to-pek! pražského Divadla Minor. Jak už to mezi loutkáři bývá, je Ondřej Nosálek pokračovatelem rodinné loutkářské tradice. V rozhovoru popisuje své dětství v Divadle loutek Ostrava, svou cestu do Divadla Minor, k jehož ansámblu neodmyslitelně patří již šestnáct let, svůj zájem o loutky i další umělecké ak…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.