Loutkar.online

Online archiv

Ratajová, Alexandra: Nová škola hrou?, Loutkář 4/2020, s. 64–65

Pamatujete si soubor knih Děsivé dějiny? Šlo o edici knih, která byla velmi populární přibližně před deseti lety. Úzké knížečky plné lákavých komiksů a krátkých odstavců, strukturované tak, aby se ani nejlínější čtenář nenudil a prolistoval knihu do konce. I kdyby jen kvůli komiksovým skečům. Šlo o skvělý způsob, jak získat základní povědomí o jakémkoliv historickém období a zásadních událostech, aniž byste se museli prolouskávat nudnými učebnicemi. A fungovalo to tenkrát na velké množství mých spolužáků, kteří jinak hodiny dějepisu prospali na lavici.

Tato edice knih se mi po dlouhé době připomněla po zhlédnutí inscenace La Moneda od souboru 8lidí. Forma inscenace totiž evokuje historickou přednášku na míru připravenou pro žáky znuděné monotónním výkladem školních hodin. Výklad části historie Chile je proložen chytlavým příběhem, vtipnými rychlými skeči, změnami převleků a maska…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.