Loutkar.online

Online archiv

Švecová, Veronika: Dudek ve výslužbě, Loutkář 4/2020, s. 62–63

Po zdrcujících zprávách o rušení mezinárodního festivalu Skupova Plzeň může být hořkosladkou útěchou, že alespoň nazkoušená inscenace Detektiv Dudek podle textu Šimona Olivětína v režii Tomáše Procházky se dočkala 9. října premiéry. Vzápětí muselo Divadlo Alfa, stejně jako všechna další divadla po České republice, své hlediště divákům uzamknout.

Plzeňští se se svým publikem rozloučili marionetovou bajkou o lesních zvířátkách, která spojila své síly, aby natočila film do soutěže České televize o nejkrásnější video z přírody. Jelikož česká lesní zvířátka už nikoho nezajímají, přišel titulní hrdina s neotřelým konceptem, že místo dokumentu z českých hájů natočí lesní zvěř hraný film s fingovanými záběry exotické Afriky.

Samotný nápad zvířátek přestrojujících se za jiná ve jménu dramatického umění už tak originální není. Ze stejného principu čerpá hra Ivy Peřino…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.